YouTube’un Yeni Oyununa Merhaba Deyin: Deja:View

0
195

Google YouTube için Deja:View isimli bir oyun tasarladı.

Günümüzde oyunlar hayatımıza yerleşmiş durumda. Birçok insanın canı sıkıldığında bilgisayar başına oturup zaman geçirmeye çalıştığını düşünürsek bunun %50’den fazlası oyun oynayarak olabilir.

Büyük şirketler oyunlara fazla önem gösteriyor. Google da tasarladığı küçük oyunlarla bu kategoriye girebilir. Örneğin internetimiz kesildiğinde bağlantı yok yazısının solunda bulunan dinazoru kaktüslerden atlatarak puan kazanılan bir oyun tabii ki Google tarafından tasarlanmıştı.

Google bu sefer YouTube üzerinden yürüdü ve kısa sürede beğenilen Deja:View isimli bir oyun tasarladı. Oyunu tarif edecek olursak YouTube’da dünya genelinde trendlere girmiş birçok videonun sadece bazı kesitleri gösterilerek videonun ne ile ilgili olduğunu, videoda ne yapıldığını bize soran ve her bir soru için 12 saniye süre hakkı tanıyan bir oyun. 12 saniye içerisinde doğru yanıtı veren kullanıcı +8 – +9 gibi bir puan alarak karşısındaki rakibini yenmeye çalışıyor. Yani oyun online şekilde oynanıyor.

Ayrıca henüz Dünya trendlerinden sorular soran Deja:View, ilerleyen zamanlarda sadece Türkiye gündeminden, trendlerinden sorular soracak olursa ne tür sorularla karşılaşacağımızı çok merak ediyoruz. Bir düşünsenize gülmeme challenge videolarından oluşan sorularla karşılaştığımızı. 🙂

Siz bu oyun hakkında ne düşünüyorsunuz?

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz