Bundan önceki yamalarda ve güncellemelerde değişiklik görmeyen şampiyonumuz sonunda beklenen değişikliği elde etti.

Destek rolünde oynanan Taric nişancısını koridorda en iyi şekilde koruyup, takım savaşlarında da takımını hasardan büyük derecede korur. Güncelleme ile birlikte yeni oyun görünümüne sahip olan Taric’in yetenekleri de bir hayli değişti. Gelin birlikte yenilenen şampiyonumuz Taric’i inceleyelim.

Taric’in yenilenen pasifi Cüretkar:

Kullanılan büyüler Taric’in sonraki 2 normal saldırısının fazladan hasar vermesini , yeteneklerinin bekleme süresini azaltması ve art arda yapılan saldırılarda extra saldırı hızı kazanmasına olanak sağlar.

Q Yeteneği Yıldız Işıltısı:

Biriktirilmiş olan yük miktarlarına bağlı olarak takım arkadaşını iyileştirir. Cüretkar ile güçlenen saldırılar büyü yenileme süresini normalden fazla kısaltır.

W Yeteneği Kristal Siper:

Taric ve Kristal Siper yeteneği almış olan takım arkadaşının zırh değerini arttırır.(Pasif olarak). Aktif olarak takım arkadaşlarından birine kalkan sağlar ve Taric yakınında bulunduğu sürece etki devam eder. Takım arkadaşı üzerinden de Pırıltı yeteneğini kullanabilir.

E Yeteneği Pırıltı:

Taric’in yaptığı ışık süzmesi kısa bir sürenin ardından rakiplerine büyü hasarı vererek onları birkaç saniyeliğine sersemletir.

R Yeteneği Kozmik Titreşim:

Yakındaki takım arkadaşlarına kozmik enerji dalgaları gönderir ve etkilenen takım arkadaşlarının kısa bir süre hasar almalarını engeller.

Gelin birlikte Taric’i çatışmalarda ve takım savaşlarında görelim.loltaric

Şampiyonumuz ormancısıyla  rakip kampı delik deşik etmeye birebir. Baron dansında gelen dürtmelere karşı koca bir duvar örüp hızlıca baronu alıp uzaklaşmayı sağlayabilir. Bunun yanında ejderha ve baron gibi güçlendirmelerin arasına hızlıca girip rakip takımı püskürtebilir. Pırıltı yeteneğiyle etkiyi ikiye katlayıp bonus olarak bir şampiyon katletmenize olanak sağlar. Fakat bunları yaparken mana değerlerini göz önünde bulundurmak gerekiyor. Rakiplerin arasında manasız kalmak Taric’in saçların sonra korkacağı tek şey olabilir. Bu açığı bir mana eşyası ile dengeleyebilirsiniz. Artık Taric taşlarıyla sizi mıhlamaya hazır!

Savaşlarda çatışmayı başlatmak için Kalista’nın R yeteneğiyle yapılan kombo ve ardından gelen Kozmik Titreşim ile rahatça rakip takımı alt edebilirsiniz. Bu arada suikastçılardan taşıyıcınızı Kristal Siper ve Yıldız Işıltısı yeteneğiyle koruyup ardından gelen katletmelerle zaferin tadını çıkarabilirsiniz. Burada yapılan kombinasyonlar zafere götürürken bozguna da davetiye çıkartabiliyor. Nişancınızın üzerinde kullandığınız bariyere diğer bir takım arkadaşınız ihtiyaç duyuyorsa işler biraz sarpa sarıyor. Bu süreyi iyi ayarlamak belki de dikkat edilmesi gerek en önemli nokta. Kısacası takım savaşlarında ipler sizin elinizde. Zafere taşıyan ipi tutmaya bakın.

Facebook Yorumları

BİR YORUM YAPIN