Mobil Oyunların Geliri Hakkında

0
612

Aslında birçok insanın kafasında soru işareti bırakan önemli bir konuyu inceleyeceğiz.

Mobil oyunlardan ne kadar kazanırım, ne kadar gelir elde ederim? ‘Ben de bir oyun yapayım; para kırarım arkadaş. Ne olacak? Herkes yapıyor.’ gibi cümleler aldı başını gidiyor. Play ve App Store da üst sıralarda olan oyunlar sınırları zorlayacak meblağlar kazanıyor. Haliyle böyle düşünmek pek de yanlış gözükmüyor.

Bir uygulama yapmak ‘her yiğidin harcı değil’ demeden maalesef geçemeyeceğim arkadaşlar. Her işte olduğu gibi bunun da zorlukları var elbette. Öncelikle bir proglamlama dili öğrenmek gerekiyor. Uygulamayı geliştirmek, özgün bir uygulama hazırlamak, sponsor bulmak… Bunları yapmak da ‘Aa abi bu kadar mı ya!; para olsun ucunda yarına bile hallederim hepsini’ demekle ne yazık ki olmuyor. Uzun bir süreçten sonra hazırlanan projeyi daha da zorlu görevler bekliyor. Mağazada iyi bir hite ulaşmadan fazla bir kazanç elde etmek çok mümkün durmuyor. Ancak reklamlardan da büyük kazanç sağlamak mümkün. Para kazanmak istiyorsak sistematik ve kararlı çalışmalıyız. Tabi cebimizden bir miktar harcamak da cabası.

Bizim ülkemizde de başarılı sonuçlar çıkıyor ve çıkmaya devam ediyor. Bazıları kendini gittikçe geliştirmeye devam ediyor. İzmo Bilişim, Soner Kara, Cenker Şişman bu işte oldukça başarılı ve sağlam ilerliyor.Bu işleri başarmış ve kaliteli oyunlar proglamlamış olan yapımcılara gelecek olursak. Dudak uçuklatacak derecede! İşte o sonuçlar.

(App Store-US)

  • Clash Royale- $ 1.554.554clash royale
  • Game of War-Fire Age- $ 1.212.598GAMEOFWAR
  • Clash of Clans- $ 827.771
  • Mobile Strike- $ 423.912
  • Candy Crush Saga- $ 309.345
  • Candy Crush Soda Saga- $ 262.009
  • Marvel Contes of Champions- $ 230.123

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz