Bahçeşehir Üniversitesi E-Spor’a Destek Veriyor!

0
219

Bahçeşehir Üniversitesi ApplyBau’ya yeni bir özellik getirerek artık E-Spor oyuncularına da büyük bir yardımda bulunacak.

ApplyBAU’dan başlayacak olursak ”Üniversiteye girişte Türkiye’nin yeni modeli olarak tanımlayan Bahçeşehir Üniversitesi, öğrencinin sınavlarda yapmış olduğu netlere, puanlara bakmak yerine kendini sosyal hayatta ne kadar geliştirebildiğine ve yapmış olduğu projelerine, fikirlerine bakıyor. ApplyBAU’nun sitesine buradan gidebilirsiniz.

ApplyBAU’ya başvuru yaptığınızda sizi bazı sorular bekliyor. Bu sorulardan bazıları, ”Kendinizi anlatır mısınız?, Sizi diğer adayların özelliklerinden farklı kılan nedir?” gibi sorular.

Bu soruları kendinize göre cevaplandırıyorsunuz ve Bahçeşehir Üniversitesi size burs veriyor. Burs oranı %100’e kadar çıkabiliyor.

Şimdi de bu programı E-spor alanına taşıdılar. Geçtiğimiz yıl ABD, Norveç ve İsveç gibi ülkelerde görmeye başladığımız E-spor bursu bu yıl ilk defa BAU’da verilecek. Riot Games Türkiye tarafından düzenlenen League Of Legends (LoL) Türkiye Şampiyonluk ve Yükselme Liglerinde başarılı olan E-sporcular, E-spor da farklı alanlarda çalışan oyuncular, yayıncılar, Shoutcaster ve spikerler gibi hayalleri olan gençlere büyük bir yardım edilmiş olunacak.

E-Spor Burs Başvurusuna buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de de bir çok E-Spor oyuncusu olduğunu biliyoruz. Bakalım bu bursa nasıl bir katılım olacak?

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz