Akinator – İnternetin Akıl Adamı!

1
2113

Kısacası internetin akıl adamı olarak anılan Akinator’u gelin bir de beraber inceleyelim.

Akinator’u bilmeyen yoktur aramızda herhalde. Son zamanlarda Youtuberların da videolarında konu aldığı oyunun popülerliği gittikçe artıyor. Peki ya nedir bu internetin akıl adamı? Burada küçük bir bilgi verelim: Youtuber, YouTube’da bir kanalı olan ve bu kanala sürekli videolar yükleyen, takipçilere sahip olan kişi diyebiliriz.

Akinator sizin aklınızdaki kişiyi doğru bir şekilde tahmin edebiliyor. Nasıl oluyor diye soranları duyar gibiyiz. Oyunun size sorduğu sorulara aklınızdaki kişi hakkında doğru bilgiler verdiğinizde en sonda o kişinin kim olduğunu söylüyor.

AKINATOR

İşte giriş ekranı. Oyna butonuna bastığımızda bize ilk olarak yaşımızı soruyor. Ve yaşınızla orantılı olarak kişileri bilmeye çalışıyor. İyi hoş doğru biliyor diyoruz sadece ünlü insanlar için. Bunlar sanatçı, youtuberlar olabilir.  Daha sonra size sorular sormaya başlıyor. Bu sorular karakterinin cinsiyeti erkek mi bayan mı? dan evli mi değil mi ye kadar olabiliyor. Verilen sorulara cevabınız 5 farklı şekilde olabiliyor. Bunlar evet, hayır, bilmiyorum, herhalde, herhalde değil. Ne dersiniz oyunu deneyecek misiniz?

Oyunu oynamak için buradan sitesine ulaşabilirsiniz.

Akinator ile ilgili görüşlerinizi belirtebilirsiniz.

1 YORUM

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz