Ripple Nedir?

0
187

2012 yılında ortaya çıkan Ripple (XRP), kripto para değeri ve ödeme ağı sistemi olarak ifade edilir. Diğer kripto paralar ile karşılaştırıldığında, merkezi bulunan Ripple aynı şekilde blockchain üzerinden işlem görür. Fakat bu para biriminde işlem gören tüm defterler şirket tarafından yönetilmektedir.

Ripple yani XRP, yatırım amacı yüksek tutarlı para ve varlık transferlerinin daha güvenilir, hızlı ve ekonomik şekilde yapılmasını sağlamaktır. Dünyanın çeşitli noktalarında ofisi bulunan bu para birimi, piyasa değeri yüksek olan üçüncü para birimi olarak bilinir. Bunun altında yatan en önemli etken ise merkezi olmasından dolayı, şirketlerin ve bankaların tercihini Ripple yönünde kullanmasıdır.

Şirketler ve bankalar tarafından yapılan anlaşmalar sayesinde Ripple’ın değeri günden güne artmaktadır. Çok kısa süre içerisinde ve oldukça düşük maliyetler ile uluslararası gönderim olanağı sunan bu para biriminin işlem hacmi oldukça yüksektir. Bu nedenle borsada daha çok işlem görmekte ve kolayca erişilebilir hale gelmektedir. Ripple merkezinin kâr eden bir merkeze dayanması, bu para biriminin en önemli avantajları arasında yer alır. Bunların yanı sıra, Ripple ağında enflasyon olmaması onu daha çok tercih edilebilir kılmaktadır. Böylece dalgalanma ya da dalgalanma yorumları daha farklı bir seyir izleyecektir.

Ripple Nasıl Satın Alınır? 

Güvenli ve hızlı şekilde Ripple alarak işlem yapmak için öncelikle hesap oluşturmak gerekiyor. Bunun için ilk olarak adınız, soyadınız ve cep telefonunuzu girerek kayıt olmalısınız. Ardından hesap bilgilerinizi tamamlamanız gerekecek. Aynı zamanda bu işlem, para gönderebilmenizi de sağlayacaktır. Tanımlama işlemi yapabilmeniz için doğum tarihinizi ve TC kimlik numaranızı doğrulamalısınız. Doğrulamadan sonra size hesap bilgilerinizi gönderilecektir. Para gönderme işlemlerini bu hesap üzerinden de yapabilirsiniz. Ancak unutmamalısınız ki, gönderim yapabilmeniz için hesabın sizin adınıza tanımlı olmalı. Para gönderme işleminin ardından satın alma işlemine geçebilirsiniz. Bu işlem güncel XRP fiyat aralıkları üzerinden gerçekleşecektir.

Her an canlı olarak verilen XRP grafik bilgileri sayesinde, Ripple fiyatının o an ne kadar olduğunu anında görebilirsiniz. Ripple al sekmesine tıkladığınızda ise aldığınız tüm Ripple hemen hesabınıza yüklenecektir. bitlo.com adresinden Ripple satın alırsanız, bütün bu işlemleri daha kolay ve hızlı şekilde gerçekleştirebileceğinizi de unutmayın. Ayrıca Ripple (XRP) nedir, nasıl saklanır gibi sorulara da cevap vermeye devam ediyoruz!

Ripple Aldıktan Sonra Nasıl Saklanır?

XRP yorum ve önerilere bakarsanız, aldığınız her Ripple’ın başlangıç aşamasında oluşturduğunuz cüzdanda saklandığını görebilirsiniz. Bu noktada Bitlo sizin en büyük yardımcınız olacaktır. Alacağınız her Ripple satın alma işleminin ardından soğuk cüzdanlarda saklanır. Dolayısıyla saklama işlemi için çeşitli teknik bilgilere hakim olmanıza gerek yok. Dilerseniz aldığınız Rippleleri herhangi bir saat sınırlaması olmadan başka bir cüzdana da transfer edebilirsiniz.

Bitlo, tüm işlemlerinizi kolaylaştırmak ve kaliteli bir hizmet sunmak için sizleri bekliyor!

Reklamdır.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz