Dünya’nın En Popüler Oyunu Roblox ile Kendi Sanal Evreninizde Olun!

1
1326

Roblox nedir? Sorusunun en kısa cevabını aradığınızda vereceğimiz yanıt Dünya’nın en popüler oyunu olacaktır.

Roblox, arkadaşlarınız ile hayal dünyanıza giriş yapabileceğiniz en iyi yerdir. Kullanıcı tarafından oluşturulan en büyük çevrimiçi oyun platformu ve kullanıcılar tarafından oluşturulan 15 milyondan fazla oyunla Roblox, çocuklar ve gençler için bir numaralı oyun sitesidir. Her gün sanal kaşifler macera oluşturmak, oyun oynamak, rol oynamak ve arkadaşlarıyla birlikte aile dostu, sürükleyici, 3 boyutlu (3D) bir ortamda öğrenmek için bu platforma geliyor.

Oyuna giriş yapmak için: Buradan

Roblox’un çokgenleri ve ilkel dokuları Minecraft’ın Lego ile buluştuğunu anımsatsa da Roblox öyle değil, yani bu bir oyun değil, bir platform.

Aslında kullanıcı tarafından oluşturulan içeriğiyle Roblox, Mojang’ın blok oluşturucusundan çok daha uzun bir süredir kullanılıyor. 2006’dan beri gelişmekte ve büyümekte olduğunu belirtelim. Şu anda 30 milyondan fazla aylık kullanıcıyla çok büyük bir kullanıcı tabanına sahiptir.

Bu oyun şaşırtıcı bir başarı gösteriyor. Örneğin: World of Warcraft kademeli olarak uzun süredir devam ediyor, ancak son yıllarda tutarlı bir düşüş yaşadı. Roblox ise azalmıyor, her geçen gün gittikçe büyüyor.

Roblox’a giriş yapmak için: Buradan

Kaçınılmaz soru geliyor: Bu Dünya’da ne var? Roblox’un çevrimiçi kullanıcısına gaz verin ve sizden önce bir oyun deneyimi yaşatın. Oyunların tamamı kullanıcı tarafından oluşturulmamışsa ya da platformu destekleyen küçük stüdyolar tarafından geliştirilmediyse, her şeye meydan okuyan oyunların büyük çoğunluğu, yani 15 milyon kadarı kesin olarak görülüyor.

Bu oyunların her biri, Roblox’un kendi oyun motoru tarafından bulut ortamında barındırılıyor ve topluluğun yeni oyunları oluştururken örnek alması ve keyfini çıkarması için mağazada listeleniyor. Bunun, tüketmekte özgür olan ve aynı zamanda katkıda bulunma özgürlüğü olan muazzam bir yaratıcılık kütüphanesi olduğunu söyleyebiliriz.

Platform, devasa bir oyun koleksiyonuna ev sahipliği yapıyor. Platform, hangi oyunları oynadığınızı takip etmenizi, rozetleri toplamanızı ve evrenleri çevrimiçi oluşturmanızı sağlıyor. Platform hem Minecraft’a benziyor hem de Lego’dan sonra günümüz modasına uyum sağlıyor. Xbox One, PC, Mac, Amazon cihazları ve hem iOS hem de Android için uygulamaları olan oyunun çok oyunculu yönü, bazı küçük yaştaki arkadaşlarımız için bir çekim olabilir.

Oyuna giriş yapmak için: Buradan

Hadi durmayın. Şimdi Dünya’nın en popüler ve en kalabalık oyununun tadını çıkarın!

1 YORUM

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz