BlueStacks Nedir? Nasıl Kurulur?

0
8035

Android oyunlarını ve uygulamalarını bilgisayarınızda çalıştırabilmenizi sağlayan BlueStacks hakkında konuşalım.

BlueStacks’in ne olduğunu bilmiyorsunuz değil mi? Elbette bilenlerimiz vardır ama ne de olsa hepimiz sonradan öğrendik. Şimdi bilmeyenler için hazırladığımız bu yazımıza başlayalım.

BlueStacks, kısacası Android’i bilgisayarınıza getiren bir program. Yani bilgisayar üzerinden Android uygulamalarını kullanabilmenizi veya oyunları oynamanızı sağlıyor.

1- Programı bu bağlantıdan  “Download” yazısına tıklayarak indirin bilgisayarınıza yükleyin.

BlueStacks12- Kurulum işlemi tamamlanınca artık uygulamalar ve oyunlar emrinizdedir.

BlueStacks23- Peki programla gelmeyen uygulamaları ve oyunları nasıl yükleyeceksiniz? Yani Google Play Store’a nasıl bağlanacaksınız?

İlk önce “Ara” butonunu kullanın, istediğiniz uygulama var mı bir öğrenin. Yoksa “Ara Oyna” butonuna tıklayarak Google Play Store’a gitmeniz gerekmektedir.BlueStacks34- Google Play Store için birkaç ayarlama yapmanız gerekmektedir. “Continue” butonuna tıklayın.

BlueStacks45- Android akıllı telefonunuzda kurulup yaparken alışık olduğunuz hesap ekranı. İster yeni hesap açın ister mevcut hesabınızı kullanın.

BlueStacks56- Biz mevcut hesabımızı kullanalım istedik. Ayrıca hesabınızı girerken yazdığınız “@” işaretini her zaman kullandığınız tuş kombinasyonu ile yazamıyorsunuz. Sadece klavyenin sol tarafındaki “Alt” tuşunu kullanarak Alt+Q kombinasyonunu gerçekleştirerek yazabilirsiniz.

BlueStacks67- Google Play Store hesabınızı da girdikten sonra “Continue” butonuna tıklayarak devam edin.

BlueStacks7

8- Yine hesap bilgilerinizi girin ve oturum açın.

BlueStacks89- Artık bu kadar, ayarlamalar tamam. “Let’s go” butonuna tıklayın.

BlueStacks9

10- Artık Google Play Store’dasınız. İstediğiniz uygulamayı ve oyunu yükleyebilirsiniz. İyi eğlenceler.

BlueStacks10