YouTube Videolarını iPhone’a İndirin – En Basit Yöntem

1
5221

Apple cihazlarına YouTube videolarına indirmek hep uğraştırıcı olmuştur. Ancak iPhone cihazınıza YouTube videosu indirmek için en basit yöntemi açıklayacağız.

Apple’ın hayatınızı kolaylaştıracak görevler ekleyebileceğiniz uygulaması Kestirmeler (Shortcuts) sayesinde YouTube videolarını sorunsuzca indirebileceksiniz. Bu arada Kestirmeler uygulaması daha önce Workflow adıyla App Store’da yer almaktaydı. Bu başarılı uygulamayı Apple satın aldı.

Daha sonraki konularımızda birbirinden farklı kestirmelerden bahsedeceğiz. Şimdi lafı uzatmadan hemen başlayalım.

Kestirmeyi Ekleyin

Öncelikle Kestirmeler uygulamasını cihazınızda kurulu değilse App Store’dan indirip kurun.

‎Shortcuts
‎Shortcuts
Developer: Apple
Price: Free

Daha sonra aşağıdaki bağlantıya iOS cihazınızdan tıklayıp “Kestirmeyi Al” butonuna dokunun.

YouTube Kestirme Bağlantısı: Buradan

YouTube Video İndirme Kestirmesi

YouTube Videolarını Kaydetmek için Kestirmeler Uygulamasını Kullanın

Eğer Kestirmeler uygulamasını daha önceden kullanıyorsanız, bir kestirmeyi doğrudan Kestirmeler uygulamasının içerisinden, bir araç (widget) veya Siri ile başlatabildiğinizi zaten biliyorsunuzdur. Ancak bu kestirmeyi kullanabilmeniz için YouTube’da video görüntülüyor olmanız gerekmektedir.

Resmi YouTube uygulamasında da işlemler hemen hemen aynı olmasına rağmen biz Safari internet tarayıcısı üzerinden bir YouTube videosunu nasıl indirebileceğinizi göstereceğiz.

Tarayıcıdan YouTube’u açıp indirmek istediğiniz videoyu bulun ve alt çubuktaki Paylaş’a dokunun. Listede “Kestirmeler”i göremiyorsanız sağdan sola doğru kaydırıp “Daha Fazla” menüsüne girin.

Safari’de Kestirme Ayarı – 1

Menüden “Kestirmeler”i etkinleştirin. Bunun sonucundaysa listeye Kestirmeler eklenecektir. Listeden “Kestirmeler”e dokunun.

Safari’de Kestirme Ayarı – 2

Kestirmeler uygulaması açılacak ve ilgili kestirmeye dokunmanız gerekmektedir.

Kestirmeyi Çalıştır

Kestirmeyi çalıştırdığınızda indirme işlemi otomatik olarak başlayacak ve işlem tamamlanınca iki seçenekli bir listeyle karşılaşacaksınız. Buradan “Fotoğraf Albümüne Kaydet”i seçmeniz yeterlidir.

Video İndiriliyor

İşte sonuç:

İşlem tamamlanınca Fotoğraflar uygulamasına gidip “Film Rulosu” veya “Videolar” albümlerinden indirmiş olduğunuz videoyu görüntüleyebilir, “Düzenle” seçeneği ile kırpma işlemleri dahi uygulayabilirsiniz.

Anlatmış olduğumuz YouTube video indirme yöntemi hakkında siz ne düşünüyorsunuz?

1 YORUM

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz