YouTube Önerilen Videolar Bildirimi Nasıl Devre Dışı Bırakılır?

0
1671

youtube-logo

YouTube uygulamasını sık sık kullanıyorsanız önerilen videoları bildirim olarak gösterdiğini fark etmişsinizdir. Bunu devre dışı bırakmak istiyorsanız bu konumuz size göre.

Geçtiğimiz günlerde YouTube’un Android uygulaması bir güncelleme almış ve değişikliklerden biri de önerilen videoları bildirimler olarak gösterme özelliğiydi. YouTube’da önerilen videolar özelliği uzun bir süredir var ve buna bir de bildirim özelliği eklendi. Bu özellik, daha önce izlediğiniz videolara göre size sunduğu önerileri bildirim şeklinde Android cihazınızda gösteriyor. Yani diğer bildirimlerinizden hiçbir farkı yok diyebiliriz. Bu özelliği sevmeyen bazı arkadaşlarımız olduğunu öğrendik ve bu konuyu hazırladık.

YouTube bu özelliği kapatabilmeniz için bir ayara sahip. Yapmanız gerekenker şöyle. YouTube uygulamasını açıp sağ üst köşedeki üç noktaya dokunup Ayarlar’ı seçin. Ayarlar açıldıktan sonra Bildirimleri seçip Önerilen videolar ayarını devre dışı bırakın.

YouTube Önerilen Videolar

YouTube ile ilgili diğer bildirimlerinizi de buradan yönetebilmeniz mümkün. Abone olduğunuz kanallara yüklenen videolardan tutun da yaptığınız yorumlara verilen yanıtlara kadar çok sayıda bildirimi buradan kapatabilirsiniz.

iOS kullanıcısıysanız, App Store’da yer alan YouTube için bununla ilgili herhangi bir güncelleme henüz bulunmuyor. Bu özellik şu an Android cihaz kullanıcıları için geçerli ve gereksiz olduğunu düşünen arkadaşlarımız kolaylıkla kapatabilirler. iOS’a da bu özellik geldiğinde umarız kapatma özelliği olur.

Android cihazınızda önerilen videoların bildirim olarak gösterilmesi hakkında ne düşünüyorsunuz? Bu özelliği kullanıyor musunuz?

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz