Yeni Güncellemeleri Ülkemizde Yayınlanmadan Yükleyin!

0
1911

Samsung cihazınıza yeni gelen bir güncellemeyi ülkemiz için yayınlanmasını beklemeden yükleyebilirsiniz. Detaylar bu yazımızda.

Samsung herhangi bir Android cihazına yeni güncelleme çıkardığında yeni cihazları hariç diğer cihazlara ülkemiz için çok geç yayınlayabiliyor ve bu durumdan ülkemizdeki Samsung kullanıcıları çok rahatsız. Sadece en son cihazları için güncellemeyi ülkemize hızlı yayınlayan Samsung eski cihazları kullanan kullanıcıları çok bekletiyor.

Örnek verecek olursak Samsung Galaxy S4 (GT-I9500) model cihazına 1 ya da 2 ayda bir yazılım güncellemesi çıkartıyor ve her güncellemeyi her ay olmak üzere sadece 1 ülkeye yayınlıyor. Bu güncellemelerin içinde yeni güvenlik yamaları ve küçük hata düzeltmeleriyle birlikte performans iyileştirmeleri yer almakta. Fakat Samsung bu model için yeni çıkardığı bir güncellemeyi sadece bir ülkeye yayınlar durumuna geldi. Bu model için en son 15 Temmuz 2016 tarihinde yeni güncelleme çıkmış fakat ülkemizde en son 15 Aralık 2015 tarihinde çıkan güncelleme yayınlanmış.

Başka bir cihazlada örnek verecek olursak Samsung Galaxy A5 (SM-A500H) modeli cihazına Android 5.0.2 Lollipop güncellemesini Türkiye için 28 Temmuz 2016 tarihinde yayınladı.

Eğer cihaz modeliniz için yeni çıkan bir güncellemeyi ülkemiz için için yayınlanmasını beklemeden yüklemek istiyorsanız aşağıdaki verdiğimiz sitelerden cihazınızı ve model numaranızı seçerek diğer ülkelerde yayınlanan cihazınıza ait yazılımları bulabilirsiniz. Kontrol ederek cihazınıza en son çıkan yazılım güncellemesini indirerek odin üzerinden cihazınıza kurabilirsiniz.

Odin hakkında hiçbir bilgiye sahip değilseniz sizin için hazırladığımız Bu yazımızı inceleyebilirsiniz ayrıca Odin ile ilgili aşağıdaki videomuzu izleyebilirsiniz.

Not: Yukarıdaki işlemler cihazınızı rootlamaz veya root gerektirmez. Sadece resmi olarak diğer ülkelerde yayınlanan yazılımlar ile cihazınızı resmi olarak güncellemiș olursunuz. Bazı yazılımlarda Türkçe dil desteği olmayabilir başka yazılımları deneyebilirsiniz. Her ihtimale karşı yapacağınız yanlış işlemler sonucu oluşabilecek sorunlardan “Tekno Bölge ekibi” sorumlu değildir!

Samsung’un ülkemiz için güncellemeleri geç yayınlaması konusunda ne düşünüyorsunuz?

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz