Xposed Framework Nasıl Kaldırılır?

0
2413

Android cihazınızdan Xposed Framework’ü kaldırmak mı istiyorsunuz? Bu konuda nasıl yapacağınızı anlatıyoruz.

Eğer siz de cebinizdeki Android’inizi özelleştirmekten hoşlanıyorsanız cihazınızı root edip çeşitli custom romlar yüklemiş ya da Xposed Framework ile birçok modülü deneyimlemişsinizdir. Tüm bunları Android ekosisteminin özgürlükleri arasında sıralayabiliriz. Ancak bu tür özelleştirmelerden her zaman beklediğimiz sonuçları alamayız. Örneğin yüklediğiniz herhangi bir Xposed modülü cihazınızda farlı hatalara neden olabilir. Bu durumda ilgili modülü Xposed Installer uygulamasından devre dışı bırakabilirsiniz.

Peki cihaz açılmıyorsa? Ya da Xposed ile ilgili endişeleriniz vardır. Hiç farketmez! Böyle bir durumla karşılaştığınızda ise Xposed Framework’ü cihazınızdan tamamen kaldırmanız gerekiyor.

Xposed Framework Nasıl Kaldırılır?

Öncelikle bu işlemi yapabilmek için cihazınızda herhangi bir custom recovery (TWRP,CWM ya da Philz) kurulu olması gerekiyor. Custom recovery kurulumu için sitemizdeki ilgili konulara bakabilirsiniz.

Gerekli Dosya

Xposed Uninstaller aracını cihazınızın işlemci yapısına (arm, arm64 ya da x86) göre indirin. Cihazınızdaki işlemci yapısını öğrenmek için Karnel Adiutor uygulamasını kullanabilirsiniz. Uygulamayı açtıktan sonra sol üst kısımdan açılır menüye ulaşın. “Cihaz” başlıklı menüden işlemci yapısını öğrenebilirsiniz.

  • İndirmiş olduğunuz dosyayı cihaz hafızasına veya hafıza kartınıza kopyalayın.
  • Cihazınızı recovery mode’a alın.
  • Install” bölümünden kopyalamış olduğunuz xposed-uninstaller-xx.zip dosyasını yükleyin.
  • Cihazınızı yeniden başlatın.

Tüm işlemler bu kadar. Artık cihazınızda Xposed Framework veya herhangi bir Xposed modülü çalışmayacaktır.

Kernel Adiutor (ROOT)
Kernel Adiutor (ROOT)
Developer: Willi Ye
Price: Free

Bu konu size yardımcı oldu mu?

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz