Windows’ta Yerel Hesap Ekleyemiyorsanız Çözümü Burada!

0
229

Windows 10’da Ayarlar -> Hesaplar -> Aile ve diğer kişiler bölümünden Yerel Hesap ekleyemiyorsanız bu konumuz çözüm olacaktır.

Windows 10’da Aile ve diğer kişiler bölümünden “Bu bilgisayara başka birini ekle” seçeneğini kullanarak Yerel Hesap ekleyebiliyorsunuz. Ancak burası bizim bilgisayarımızda çalışmıyor. Yani bu seçeneği kullandığımızda aşağıdaki gibi “Bir dakika bekleyin” yazısı gözüküyor ve sonrasında ise tamamen boş bir pencere ile karşı karşıya kalıyoruz. Hiçbir şekilde devam edemiyor ve hesap oluşturamıyoruz.

Buradan ekleyemiyorsanız tabi ki başka bir çözüm mevcut. Klavyenizden “Windows (pencere simgesi olan) ve R” tuşlarına basarak “Çalıştır” uygulamasını başlatın. Açılan pencereye “control userpassword2” yazıp Tamam butonuna tıklayın.

Açılan Kullanıcı Hesapları penceresinde “Kullanıcılar” sekmesinin altından “Ekle” butonuna tıklayın.

Ekle butonuna tıkladığınızda aşağıdaki pencere açılacaktır. Açılan pencereden “Microsoft hesabı olmadan oturum aç” seçeneğini tıklayıp “Yerel hesap” butonuna tıklayın ve hesabınızı oluşturun.

Oluşturduğunuz hesabı yönetici yapmak için Kullanıcı Hesapları penceresinde Kullanıcılar sekmesinde seçip “Özellikler” butonuna tıklayın. Yeni bir pencere açılacak ve buradan Grup Üyeliği sekmesinden “Yönetici” olarak seçip Tamam butonuna tıklamanız yeterli.

Yukarıda anlatmış olduğumuz işlemleri Ayarlar -> Hesaplar -> Aile ve diğer kişiler bölümünden Yerel Hesap oluşturamadığınızda uygulamanızı öneriyoruz.

Bu konuya ekleyecekleriniz var mı? Bizimle düşüncelerinizi paylaşın.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz