Bilgisayarınızı güçlü bir ev eğlence merkezine dönüştürmenizi sağlayan Media Center’ı Windows 10 yüklü bilgisayarınıza ekleyin!

Microsoft, Windows 10’da Media Center’ı kaldırdı ve Media Center’ı tekrar getirmenizin bir yolu malesef yok. Ancak kullanıcı topluluğu Media Center’ı Windows 10’a yükleyebilmenizi sağlıyor.

Tekrar belirtelim bu resmi bir yol değil. Microsoft açısından Media Center’ı kullanmak istiyorsanız Windows 7 veya Windows 8.1 kullanmaya devam etmeniz gerekmektedir. Bununla beraber Microsoft artık Media Center’ı desteklemekle ilgilenmemektedir.

Bu işlemlerde Media Center uygulamasını resmi olmayan bir kaynaktan indireceksiniz. Kendinizi bu konuda rahatsız hissediyor ve güvenli olmadığını düşünüyorsanız, bu size göre olmayabilir.

Devam etmeye karar verdiyseniz, aşağıdan Windows 10 işletim sistemi sürümünüze göre ilgili dosyayı indirin.

İndirirken “Tarayıcınız üzerinden indirin” seçeneğini kullanın. İndirmiş olduğunuz arşiv dosyasını bir klasöre çıkarın ve önce “_TestRights.cmd” sonra “Installer.cmd” dosyalarına farenizin sağ tuşuyla tıklayarak açılan bağlam menüsünden “Yönetici olarak çalıştır” seçeneklerini kullanarak çalıştırın.

Aşağıdaki gibi Komut İstemi penceresi açılacak ve bu pencereyi “Press any key to exit” yazısını görene kadar kapatmayın.

Windows Media Center Yükleme Ekranı

Eğer Media Center yüklü Windows 7 veya Windows 8.1 sürümünden Windows 10’a yükselttiyseniz bilgisayarınızda Media Center ile ilgili artık dosyalar mevcut olabilir ve Windows 10’a Media Center yüklemenizi engelleyebilir. Bu gibi bir durumda “Uninstaller.cmd” dosyasına farenizin sağ tuşu ile tıklayıp “Yönetici olarak çalıştır” seçeneğini kullanarak Media Center’ı tamamen temizleyebilir ve yukarıda belirtilen yükleme işlemlerini yapabilirsiniz.

Başarılı bir yükleme işleminden sonra Media Center’a başlat menüsünden ulaşabilirsiniz.

Ancak unutmamanız gereken bir şey var. Bilgisayarınızı güncellediğinizde Media Center silinebilir ve tekrar yüklemek zorunda kalabilirsiniz.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz