Windows bilgisayarınıza Mac’in dosya önizleme özelliğini ekleyin!

2
1832

Mac OS X’deki dosya önizleme özelliğini Windows bilgisayarınıza eklemek ister miydiniz?

Mac OS X’de bir dosyayı seçip klavyenizden boşluk (Space) tuşuna bastığınızda dosyanın hızlı bir önizlemesi görüntüleniyor. Bunu Windows’da yapamıyorsunuz. Tabi bunun için Seer adında bir uygulamaya ihtiyacınız var. Ücretsiz bir uygulama olan Seer Mac OS X’deki dosya önizleme özelliğini Windows bilgisayarınıza getiriyor. Uygulamayı bu bağlantıdan indirebilirsiniz.

Bir fotoğraf, video veya ses dosyası olsun hiç fark etmez, görüntülemek için boşluk (Space) tuşuna basın ve kapatmak için yine boşluk tuşuna basın. Tabi bu dosyalar dışında .zip ve .rar, metin, Office (dosya bilgisi olarak), PDF, Photosohop, Illustrator, .xml, .json dosyalarını da destekliyor.

Seer Örnek

Uygulamanın Windows Vista dahil olmak üzere Windows Vista’dan günümüze kadar yayınlanan tüm Windows sürümleriyle sorunsuz bir şekilde çalışabildiğini belirtelim.

Uygulama güncellemeler için internete bağlanmaktadır. Uygulamanın internete bağlanmasını istemiyorsanız, uygulama ayarlarından güncellemeleri denetlemeyi kapatabilirsiniz. Bunun için Settings – General sekmesinden “Auto check for updates” seçeneğinin işaretini kaldırın. Bunun yanı sıra uygulamanın kurulum klasöründeki “ssleay32.dll” ve “libeay32.dll” dosyalarını silin. Artık uygulama hiçbir şekilde internete bağlanmayacaktır.

Seer uygulamasını kullanıyor musunuz?

2 YORUM

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz