WhatsApp’ta Grup Üyelerine Mesajlaşma Nasıl Kapatılır?

0
1685

İki kişi ve üzeri toplu konuşmalar için kurulan WhatsApp gruplarında artık yeni bir dönem başlıyor. Uygulamaya gelen güncellemeyle WhatsApp grup yöneticisi, gruptaki üyelerin gruba mesaj atmasına engel olabilecek.

WhatsApp’a gelen güncelleme WhatsApp gruplarındaki yöneticilere bir hak daha tanıyor. Güncellemeden önce grup adını ve fotoğrafını değiştirme, gruba üye alma ve çıkartma gibi haklara sahip olan grup yöneticisi, gelen güncelleme ile istediği zaman gruptaki üyelerin sohbete katılmalarını kısıtlayabilecek.

WhatsApp’ta Grup Üyelerine Mesajlaşmayı Kapatma

Anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ta grup üyelerine mesajlaşmayı kapatmak için bir grupta yönetici olmalısınız. İşleme başlamak için ilk olarak WhatsApp’tan, yöneticisi olduğunuz grubu sohbet ekranında açın ve sohbet ekranında grup ismine tıklayın.

Açılan ekranda grupta paylaşılan medya dosyalarını görüntüleyebilmeniz için Medya ve Bağlantılar, yıldızladığınız mesajları bulabilmeniz için Yıldızlı Mesajlar, sohbette aradığınız eski bir mesajı bulmak için Sohbet Arama gibi seçenekler var. Bu seçeneklerin olduğu ekranda Grup Ayarları’na tıklayın. Grup Ayarları’nda Mesaj Gönderme ve Grup Bilgilerini Düzenle seçeneklerinden Mesaj Gönderme’yi tıklayın. Bu seçeneği tıklayınca iki seçenek daha karşınıza çıkacak: Tüm Katılımcılar ve Sadece Yöneticiler. Sadece Yöneticiler seçeneğine tıklarsanız grupta sadece yöneticiler konuşabilir.

Bu özelliğe sahip olabilmeniz için WhatsApp uygulamanızın son sürümüne güncel olması gerekmektedir. Uygulamaya güncellemenin gelip gelmediğini Android cihazlar için Google Play Store’dan, iOS cihazlar için App Store’dan kontrol edebilirsiniz.

Teknoloji haberlerinden ve akıllı telefonlarınız için çeşitli ipuçlarından anında haberdar olmak için Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz. Sağlıcakla kalın!

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz