WhatsApp’a hem telefonunuzdan hem de bilgisayarınızdaki tarayıcılar üzerinden erişilebilirsiniz. İşte bunu sağlamak için Whatsapp destek ekibi, WhatsApp Web adlı bir uzantı geliştirdi.  Bu uzantı sizin WhatsApp’ınızda bulunan herşeyi senkronize ederek bilgisayar ortamındaki web tarayıcınızda kullanmanıza olanak tanıyor. Bu konumuzda size bu uzantının nasıl kullanılacağını anlatacağız.

Telefonunuzda yapacağınız herhangi bir aktivite WhatsApp Web’e veya WhatsApp Web’de yapacağınız işlem telefonunuza yansıyacaktır yani ayrı bir hesap oluşturmuyoruz mevcut hesabımızı senkronize ederek kullanımını sürdürüyoruz. Şu anda WhatsApp Web sadece Android, iPhone 8.1+, Windows Phone 8.0 ve 8.1, Nokia S60, Nokia S40 EVO, BlackBerry ve BlackBerry 10 akıllı telefonlarda kullanılabilir.

WhatsApp Web başka bir WhatsApp hesabı değildir. Bilgisayarınızda ve telefonunuzda WhatsApp kullandığınızda, iki cihazdada aynı hesaba giriş yapmış olursunuz.

WhatsApp Web kullanabilmeniz için gerekenler ?

  • Telefonunuzda aktif bir WhatsApp hesabınızın olması gereklidir.
  • Telefon ve bilgisayarınızda sabit bir internet bağlantınız olmalıdır Wi-Fikullanmanızı öneriyorum böylece mobil verinizi korumuş olursunuz.
  • WhatsApp Web’i kullanmak için bilgisayarınızda web tarayıcısı olarak Chrome, Firefox, Opera, Safari veya Microsoft Edge’in en son sürümünü kullanmanız gerekiyor.

WhatsApp Web’i Kullanmaya Başlamak İçin ;

  1. Bilgisayarınızda web.whatsapp.com adresine gidin.

Ekran Alıntısı

2.Telefonunuzda WhatsApp’ı açın ve aşağıdaki adımları takip edin.

  • Android’de: Sohbetler > Menü > WhatsApp Web’e gidin.
  • Nokia S60 ve Windows Phone’da: Menü > WhatsApp Web’e gidin.
  • iPhone’da: Ayarlar > WhatsApp Web’e gidin.
  • BlackBerry’de: Sohbetler > Menü > WhatsApp Web’e gidin.
  • BlackBerry 10’de: Ekranı yukarıdan aşağıya çekin > WhatsApp Web’e gidin.
  • Nokia S40’da: Ekranı aşağıdan yukarıya doğru çekin > WhatsApp Web’e gidin.

3.Bilgisayarınızın ekranındaki QR kodunu telefonunuzdaki WhatsApp’ta tarayın. Qr kodunuz okunduktan sonra tüm içerikleriniz senkronize edilecek ve karşınıza gelecektir.

whatsapp-web-android-barkod-okuma_kurulum

Telefonunuzda, WhatsApp Web’e giderek giriş yapılmış bilgisayarları görebilir veya aktif bir WhatsApp oturumundan çıkış yapabilirsiniz.

Not: Tekrar hatırlatmalıyız ki telefonunuzdaki veri kullanımı ücretini azaltmak için WhatsApp Web kullanırken her zaman telefonunuzla bir Wi-Fi ağına bağlanmanızı tavsiye ediyoruz.

Whatsapp Web’i Bilgisayarınızda Kullandınız mı? Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz