WhatsApp Sohbetlerinde Fotoğraf ve Videoları Gizleyin

0
199

WhatsApp’ta sohbet ettiğiniz arkadaşlarınızla aranızdaki konuşmalarda, fotoğraf ve videoları gizleyebilirsiniz. Arkadaşınız veya telefonunuzu ele geçiren bir kişi bu uygulamada sohbet ettiğiniz kişilerle olan medya dosyalarınızı karıştırmak istediğinde hüsrana uğrayacaktır.

Anlık sohbet uygulamasında utanç verici veya konuşmalarınızı karıştıran kişilerin görmesini istemediğiniz fotoğrafları gizlemek için uygulamanın şu an için Beta sürümünü kullanmanız gerekmektedir. Uygulamanız eğer Beta sürüm değilse bu özellik henüz akıllı telefonunuza indirilmiş uygulamada aktif olmayacaktır. Bu özellik şu anda test aşamasında olduğundan, uygulama son sürüme güncellenmiş olsa bile henüz sadece Beta kullanıcılarına aktif durumda.

Android’te WhatsApp Sohbetlerinde Fotoğraf ve Videoları Gizleme

WhatsApp sohbetlerinde fotoğraf ve videoları gizlemek için ilk olarak bu özelliği etkinleştirmek istediğiniz sohbete girin. Daha sonra sohbet penceresinde en üstte yer alan kişinin ya da grubun ismine dokunun. Burada bu sohbetle alakalı, sohbeti sessize alma, bildirim sesini değiştirme, yıldızlanmış mesajlar gibi birçok özellik bulunmaktadır. Bu özelliklerin arasına yeni güncellemeyle eklenen Medyayı Görünürlüğü seçeneğine dokunun ve Evet’e tıklayın.

Bu özelliği kullanabilmeniz için WhatsApp Beta sürümünü kullanıyor olmanız gerekmektedir. Uygulamanın Beta sürümüne katılmak için herhangi bir ücret ödemenize gerek yoktur. Uygulamaların birçoğunda Beta sürümü bulunmaktadır. Beta sürümü, uygulamaya getirilmesi planlanan özelliklerin, diğer kullanıcılara sunulmadan Beta kullanıcılarına sunulduğu ve test edildiği bir ortamdır.

Güncel teknoloji haberlerinden anında haberdar olmak ve diğer ipuçlarına göz atmak için Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz. Sağlıcakla kalın!

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz