Türkiye İş Bankası IBAN Numarası Nasıl Bulunur?

1
6467

İnternet bankacılığı kullanmadan hesabınıza ait IBAN numarasını nasıl bulabileceğinizi anlatıyoruz.

İnternet bankacılığı kullanmadan hem Vadesiz Türk Lirası hem de Vadesiz Döviz hesabınıza ait IBAN numarasını öğrenebilmeniz mümkün.

Günümüzde çoğu kişi hala internet bankacılığına güvenmemekte. Aslında bilgisayarlarına güvenmemekte. Her ne kadar antivirüs programları kullanılsa da internete bağlı olduğunuz sürece güvende olduğunuzun bir garantisi bulunmamaktadır. Neyse biz konumuza dönelim. Acil bir işiniz oldu kendinize veya bir başkasına ait IBAN numarasını öğrenmeniz gerekiyor. Çok basit!

  • Öncelikle buradaki adrese girin.
  • Açılan sayfadan “Hesap Tipi” olarak Vadesiz TL veya Vadesiz DTH seçin.
  • Hesabınızın bulunduğu şube kodunu yazmanız gerekmektedir. Çoğu kişi bu kodu bilmez. Ancak bu kod bankamatik kartınızda yer alan hesap numarasındaki ilk dört sayıdır. Yine de emin değilseniz soru işaretine tıklayın ve açılan sayfadan Şehir ve İlçe seçimi yaparak şubenizi bulun.
  • Son olarak ise hesap numaranızı yazın.
  • Hesapla butonuna tıklayın.
IBAN Hesaplama

Hesabınıza ait IBAN numarası IBAN bölümünde gözükecektir.

IBAN numarası Türkiye İş Bankası müşterileri için TR harfleriyle beraber toplamda 26 hanelidir. IBAN numarasını kullanacağınız zaman yanlış olmadığından emin olmalısınız.

Bu konumuzda internet bankacılığı kullanmadan IBAN numarasını nasıl öğrenebileceğinizi anlattık. Düşüncelerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

1 YORUM

  1. Merhabalar, yorumları okuyor musunuz bilmiyorum ancak yazınızdaki bazı bilgileri güncellerseniz iyi olur. Hesap numarasında bazı değişiklikler olmuş (11 haneli olması gibi)

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz