Türkiye İş Bankası Havale ve EFT Hatası

0
4148

İşCep veya İnternet Bankacılığı’nı kullanarak yapmaya çalıştığınız Havale / EFT işlemlerinde bir hata mesajıyla karşılaşıyorsanız çözümü burada.

Öncelikle Havale ve EFT işlemlerinin ne olduğunu ve farklarını bilmiyorsanız bu konumuz size yardımcı olacaktır.

Türkiye İş Bankası’nda bir hesabınız var ve Havale / EFT yapmanız gerekiyor. Bunun için İşCep veya İnternet Bankacılığı kanallarını kullanmaya karar verdiniz. Ancak daha önce herhangi bir talimatınız yoksa, Havale / EFT işlemlerini gerçekleştiremezsiniz. Ekranınızda aşağıdaki gibi hata ile karşılaşacaksınızdır.

Havale ve EFT Hatası

Hatada da belirtildiği üzere ya Türkiye İş Bankası şubelerine giderek ya da bankamatiklerden talimatınızı güncellemeniz gerekiyor. Müşteri hizmetlerini arasanız bile size yardımcı olamayacaklardır. Yani şubeye veya bankamatiğe gitmeniz şart. Şubeye gidip kim sıra bekleyecek? En iyisi işinizi bankamatikten halletmek.

Talimatınızı Güncelleyin!

Bankamatiğe kartınızı takıp şifrenizi girdikten sonra aşağıdaki adımları izleyin:

  • Açılan menüden “Diğer İşlemler” -> “Anında Bankacılık” seçeneğine tıklayın.
  • Açılan ekrandan ise “Kullanım Tercihim” seçeneğine tıklayın.
  • Açılan ekranda müşteri şifreniz istenecektir. Müşteri şifreniz, İnternet Bankacılığı kanalına girerken kullandığınız rakamlardan oluşan 6 haneli şifrenizdir.
  • Karşınıza farklı seçenekler gelecektir. Siz herkese Havale / EFT işlemleri ile para göndermek istiyorsanız “Sınırsız” olanı seçmeniz gerekmektedir.

Havale / EFT işlemlerini sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebiliyor musunuz?

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz