Tek Dokunuşta Telefonunuzda Boş Depolama Alanı Açın

0
779

Bu yöntemle telefonunuzda kolayca boş depolama alanı oluştrabilirsiniz.

Günümüzdeki akıllı telefonların yaygın sorunlarından birisi de sınırlı depolama alanıdır. Aslında bu durumda birçok akıllı telefon üreticisi ürettikleri cihazlarda ekstra depolama alanına imkan tanımak amacıyla SD kart desteğine yer vermekte. Yine de günlük oluşturduğumuz fotoğraf ve video gibi kişisel içerikler bile bu ekstra depolama alanının kolayca tükenmesine neden oluyor. İşte bu noktada Google Fotoğraflar en iyi yardımcınız olabilir. Eğer isterseniz telefonunuzdaki fotoğraf ve video gibi içerikler hesabınızla senkronize olacak şekilde Google’ın sunucularında yedeklenebilir. Üstelik Google Fotoğraflar’a sınırsız miktarda nasıl içerik yükleyebileceğinizi bu konuda sizinle paylaşmıştık.

Google Fotoğraflar telefonunuzdaki kamera ile çekilen her görüntüyü otomatik olarak yedekleyip hesabınızla giriş yaptığınız tüm cihazlardan bu içeeriklere erişebilmenizi sağlar. Bu durumda aynı içerikleri zaten yedeklendiği için cihaz hafızasında tutmanıza da gerek yok. Uygulama içerisinde yer alan bir özellik yedeklenmiş olan içerikleri hızlıca telefonunuzdan silip ekstra depolama alanı açmanızı sağlıyor. Şimdi bu işlemi nasıl yapacağınıza bakalım.

  • Telefonunuzda yer alan Google Fotoğraflar uygulamasını açıp sol üst kısımdaki menü (üç çizgi) butonuna dokunun.
  • Açılan menüde “Yer aç” butonuna donun.

  • Uygulama daha önceden yedeklenmiş olan dosyalarınızı taramaya başlayacak.

  • Ardından gelen ekranda tam olarak ne kadar içeriğinizin yedeklendiğini görebilirsiniz. “KALDIR” butonuna dokunarak daha önceden yedeklenmiş olduğunuz içerikleri cihaz hafızasından silebilirsiniz.

Bu işlem Google Fotoğraflarınızda yedeklenmiş olan fotoğraf ve video içeriklerinize göre belirli bir miktarda depolam alanının boşaltılmasını sağlayacaktır.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz