Selfielerinizi Popülerleştirecek 7 Taktik

0
241

Sosyal medyada yaptığınız özçekimleri paylaşmak sizin de hoşunuza gidiyor mu? Öyleyse selfielerinizi popülerleştirecek birbirinden farklı taktikleri uygulamaya başlayın.

Selfielerinizi popülerleştirmek için izleyeceğiniz ilk adım fotoğraflarınızın sizin için ne kadar özel olup olmadığını analiz etmektir. Arkadaşlarınızın olduğu bir topluluğa paylaştığınız fotoğraflarınız sosyal medyada paylaşmaya müsait olmayabilir. Bunun analizi ve onayı tamamen size kalmıştır.

İkinci adım olarak fotoğraflarınızda kullanacağınız mekan çok önemlidir. Artık banyo selfieleri yapmayı bırakın. Banyoda ayna karşısında çekeceğiniz ve fotoğrafınızda özne olarak kullanacağınız bir şey yoksa banyodan uzaklaşın.

Selfieleriniz için banyodan uzaklaşmanız gerektiği gibi fotoğraflarınızda ördek izlenimi yaratmaktan da uzaklaşmanız gerekiyor. Selfie çekerken dudak büzmek artık komik değil. Dudak büzmeyi bırakın ve daha gerçekçi doğal pozlar verin.

1- Vahşi Yüzünüzü Gösterin

İlk önce bu adımları izledikten sonra yaratıcı olabilirsiniz! Selfielerinizde yaratıcılığınızı konuşturun ve arkadaşlarınızın gözüne hoş gelecek nesnelerle fotoğraf çektirin. Örneğin evde beslediğiniz evcil hayvanınızla fotoğraf çektirmek fotoğraflarınıza estetiklik katabilir. Ama alttaki fotoğrafta olduğu gibi evcil hayvanınızla değişik pozlar verirseniz takipçilerinizin daha çok ilgisini çekebilir.

Selfielerinizi Popülerleştirecek 7 Taktik

2- Ayrıntılara Odaklanın

Çekeceğiniz selfielerin arka planında bir hikaye olmasına özen gösterin. Arka planı tek renkte fotoğrafların aynısını fotoğrafçıda da çektirebilir, vesikalık niyetine kullanabilirsiniz. Takipçilerinizin ilgisini çekecek arka plan ve kompozisyon belirleyerek selfie çekerseniz, bir beğeni daha hak etmiş olursunuz.

Müziksiz bir hayatı hayal bile edemiyor musunuz? Bir fotoğrafı birkaç müzik notasıın yer aldığı bir sayfayla çekerek paylaşabilirsiniz. Basketbol oynamak sizi hayatınızdaki her şeyi unutturuyor mu? Formanızın bir kısmını fotoğrafınızda eğitmenleriniz gibi gösterebilirsiniz. Böylelikle, daha fazla beğeni alabilirsiniz.

3- Aksesuar Kullanın

Selfielerinizde aksesuar kullanmanız fotoğrafınızın daha havalı olmasını sağlayacaktır. Kol saati, bileklik, gözlük, kıravat gibi çeşitli aksesuarlar ile selfielerinize ayrı bir hava katabilirsiniz. Örneğin gözlük olarak Harry Potter kolyesi, kol saati olarak Apple Watch gibi değişik ve göze hoş gelen aksesuarları kullanmanız sizi daha ön plana çıkaracaktır.

iPhone ve iPad için En İyi Emoji Uygulamaları

4- Grup Selfie

Selfielerinizi ikiden fazla kişi ile çekmenizi pek tavsiye etmiyoruz. Çünkü çektiğiniz ve sizin hoş çıktığınız fotoğrafı arka planda yer alan arkadaşlarınız mahvedebilir. Ancak arka planda bir hikaye belirleyerek arkadaşlarınızın sizin yaptığınız hareketleri yapmasını, verdiğiniz pozları aynı şekilde onların da vermesini sağlayın.

5- Suratınızı Kapatın

Selfielerinizde suratınızın bir kısmını örtün ve gizemli bir fotoğrafa imza atın. Bir battaniyenin ya da kameranın suratınızın yarısını kapatmasını sağlayın. Bu, resminize biraz entrika katacak ve sanatsal bir görünüm sağlayacak.

6- Gölgenizi Çekin

Bir gölge selfiesi alırken iki ana şeyi göz önünde bulundurun. Birincisi, güneşin net bir gölge yaratması için arkanızdan vurduğuna emin olun. İkincisi, gölgeyi belirgin bir şekilde gösterecek alan bulun. Çevreniz size katkı yaparsa bonus puan alırsınız. Örneğin plaj ve okyanus dalgaları, tatil tarzı gölge selfieleri için mükemmel bir arka plan oluşturur.

7- Yansımalar

Güneş gözlüğü, araba aynaları, bir mağazanın camları vb. yansımaya müsait alanlarda fotoğraf çekimi yaparak daha sanatsal bir fotoğraf elde edebilirsiniz.

Sizin de selfielerinizi popülerleştiren kendinize ait taktikleriniz var mı? Taktiklerinizi yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz