Satın alınan e-kitabın .epub dosyası nasıl elde edilir?

0
1170

Satın almış olduğunuz e-kitabı bilgisayarınızda sorunsuzca görüntülüyorsunuz. Ancak elinizde .epub dosyası yok. Bu dosyayı nasıl elde edeceksiniz?

Satın almış olduğunuz e-kitapları Adobe Digital Editions kullanarak nasıl açabileceğinizi burada sizinle paylaşmıştık. Adobe Digital Editions olsun, Kindle olsun veya diğerleri. Bunları kullanarak görüntülediğiniz e-kitapların .epub uzantılı dosyalarına ulaşamıyorsunuz. Peki bu dosyaları nasıl elde edeceksiniz?

Bu dosya uzantısı hakkında kısa bir bilgi verelim. Electronic Publication kelimesinin harflerinden meydana gelen bu uzantı, e-kitaplar için kullanılmaktadır. Bu tür dosyalar akıllı telefonlar, tabletler, bilgisayarlar ve e-okuyucular gibi farklı cihazlarda görüntülenebilmektedirler. Ayrıca bu dosya formatı, Uluslararası Dijital Yayıncılık Forumu (International Digital Publishing Forum – IDPF) tarafından açık bir standart olarak yayınlanmıştır ve ücretsizdir.

Öncelikle buradan eBook Converter programını indirin veya satın alın. Programın demo sürümü sadece 10 adet e-kitap ile işlem yapabilmenizi sağladığını belirtelim.

Programı açın ve .epub dosyasını elde etmek istediğiniz e-kitabınızı seçin. Bunun için Kindle ve Digital Editions kullanabilirsiniz.

eBook Coverter - 1

Bizim e-kitabımız Adobe Digital Editions programında olduğu için Digital Editions butonuna tıklayarak e-kitabımızı listeledik.

eBook Converter - 2

Dilerseniz Output Folder ile işlem sonunda dosyanın nereye kaydedileceğini değiştirebilirsiniz. E-kitabınızı seçin ve Convert butonuna tıklayın. İşlem tamamlanınca hedef klasör otomatik olarak açılacak ve e-kitabınıza ait .epub dosyasına ulaşabileceksiniz.

eBook Converter - 3

E-kitabınızın .epub uzantılı dosyasına başarılı bir şekilde ulaşabildiniz mi? Bu konuya ekleyecekleriniz var mı? Bizimle düşüncelerinizi paylaşın.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz