Samsung Cihazlarda Android Sürümü Nasıl Düşürülür?

0
5790

Samsung Android cihazlarda imei sorunu olmadan Android sürümü veya yazılım sürümünüzü nasıl düşüreceğinizi bu yazımızda anlatıyoruz. Yeni Android veya yazılım güncellemeleri bazen Android kullanıcıları için sorun olabiliyor. Yeni güncellemeler ne kadar cihazları yeni Android sürümüne yükselsede bu bazı cihazlarda performans kaybına, hızlı pil tüketimine, stabilite vb problemlere yol açarak kullanıcıları üzüyor ve kullanıcılar bu sorunlardan kurtulmak için bir önceki Android veya yazılım sürümüne geçmek isteyebiliyor. Samsung Android cihazlarda herhangi sorun yaşamadan önceki Android veya yazılım sürümünüzü nasıl düşüreceğinizi anlatacağız. İşlemlere başlamadan önce bir bilgisayara ihtiyacınız olduğunu hatırlatalım.

Öncelikle dönmek istediğiniz yazılımı ve şu an kullandığınız yazılımı indirmeniz gerekiyor. Yazılım dosyalarını indirmek için aşağıdaki verdiğimiz siteleri kullanabilirsiniz. Model numaranıza ve ülkeye göre cihazınıza ait yazılımları bulabilirsiniz.

Yazılımları indirdikten sonra ilk olarak şuan kullandığınız yazılım dosyasını sıkıştırılmış dosyadan çıkarın. Dosya içindeki “tar.md5” uzantılı yazılım dosyasını winRAR gibi bir uygulama ile çıkarın.

Samsung Android Cihazlarda Android Sürümü Nasıl Düşürülür?

Çıkardığınız “tar.md5” uzantılı yazılım dosyasını yeniden adlandırma yaparak dosya uzantısını “tar.md5” yerine “.md5” kısmını silerek “tar”  uzantısı yapın.

Samsung Android Cihazlarda Android Sürümü Nasıl Düşürülür?

Uzantısını “tar” yaptığınız yazılım dosyasını winRAR gibi bir uygulama ile açarak “modem.bin” isimli dosyayı çıkarın.

Samsung Android Cihazlarda Android Sürümü Nasıl Düşürülür?

“modem.bin”isimli dosyayı çıkardıktan sonra dönmek istediğiniz yazılımı sıkıştırılmış dosyadan çıkarın. Dosya içindeki “tar.md5” uzantılı yazılım dosyasını winRAR gibi bir uygulama ile çıkarın. Ardından cihazınızı download mod’a alarak odin üzerinden AP yada PDA bölümünden dönmek istediğiniz yazılımı seçerek kurulumu başlatın. Kurulum bittiğinde cihazınız açılmadan tekrar cihazınızı download mod’a alarak odin üzerinden CP bölümünden “modem.bin” dosyasını seçerek yüklemeyi başlatın. Yükleme bittikten sonra cihazınızı kullanabilirsiniz.

Odin hakkında hiçbir bilgiye sahip değilseniz sizin için hazırladığımız bu konuyu inceleyebilirsiniz. Ayrıca odin ile ilgili aşağıdaki videomuzu izleyebilirsiniz.

Eski Android veya yazılım sürümünüze başarıyla döndünüz mü?

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz