Safari’de Web Sayfaları Nasıl Tercüme Edilir?

2
14160

iOS işletim sistemi kullanan akıllı cihazların internet tarayıcısı Safari’de, yabancı kaynaklardan bilgi alışverişi yapmak istediğinizde internet sitesinin tamamını tercüme etmeniz mümkün.

iOS cihazlar için geliştirilmiş internet tarayıcısını kullanan kullanıcılar, Google Chrome kullanıcıları gibi, sitelerin dil çevirisini anında yapamıyor.

Safari’de Web Sayfaları Nasıl Tercüme Edilir?

Tarayıcınızda internet sitelerinin çevirisini yapabilmek için App Store’dan Microsoft Translator isimli çeviri uygulamasını akıllı cihazınıza indirin. Uygulama ücretsizdir ve 60’dan fazla dil çevirisi yapmanızı sağlar.

Microsoft Translator’ı indirdikten sonra Safari’yi açın ve ekranın altındaki paylaş butonuna dokunun.

Etkinlikler satırını hızlıca kaydırın ve Diğer sekmesine tıklayın.

Ardından Microsoft Translator’u Etkinlikler penceresinde, uygulama isminin yanındaki butona tıklayarak etkinleştirin.

Şimdi telefonunuzun ana ekranına girin ve internet tarayıcısında çeviri yapacağınız sitenin, çeviri yapılacağı dili seçmek için Microsoft Translator uygulamasına girin. Uygulama ana ekranının sağ alt köşesinde bulunan Ayarlar simgesine tıklayın.

Buradaki seçeneklerden Safari Language Translation seçeneğine tıklayın ve istediğiniz dili seçin.

Bu uygulama tamamen ücretsiz olmasının yanı sıra, çevrimdışı kullanıma da açıktır. Uygulamayı çevrimdışı olarak Safari uygulamasından bağımsız olarak kullanabilirsiniz. İnternet bağlantısının olmadığı bir ortamda uygulamayı açarak kelime, cümle çevirisi yapabilirsiniz.

Uygulamadaki dil destekleri güncellemelerle beraber çoğalacaktır. Uygulamaya gelen güncellemeleri App Store’dan kontrol edebilir, uygulamanın sorunsuz çalışmasını sağlayabilirsiniz.

Teknoloji haberleri ve ipuçlarından haberdar olmak için Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz. Sağlıcakla kalın!

2 YORUM

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz