Programların Pencere Başlık İsimleri Nasıl Değiştirilir?

2
4685

Programların pencere başlık isimlerini değiştirmek ister misiniz? Cevabınız evet ise bu konumuz size göre.

Soru Cevap bölümümüzde bir arkadaşımızın sorusu üzerine bu konumuzu hazırladık. Soru Cevap bölümümüzü siz daha kullanmadınız mı? Buradan ulaşabilirsiniz.

Herhangi bir programa ait pencere başlığını değiştirmeniz için kullanacağınız programın adı Window Title Changer. Tamamen ücretsiz olan bu programı buradan indirebilirsiniz. Programı bilgisayarınıza indirip yükledikten sonra çalıştırın.

Program bütün Windows işletim sistemlerinde çalışabilmektedir. Ancak yazılımlar Windows 8 ve sonrasında daha modern görünüme kavuştuklarından pencere isimlerini değiştirme konusunda biraz sıkıntı yaşayabilirsiniz.

Window Title Changer programını açın. Program, o anda çalışan programların pencere başlık isimlerini değiştirebilmektedir. Listede programınız yoksa, pencere başlık ismini değiştirmek istediğiniz programı çalıştırın ve Window Title Changer’da “Refresh” butonuna tıklayın, programınız gözükecektir.

Pencere başlık ismini değiştirmek istediğiniz programı seçin ve Window Title kutucuğuna istediğinizi yazıp Change Title butonuna tıklayın. Biz burada Ashampoo Slideshow Studio HD 4 programını kullandık.

Pencere Başlık İsmini Değiştir - 1

Yapmış olduğunuz değişiklik hemen etkisini gösterecektir. Ancak yapmış olduğunuz değişiklik başlık ismini değiştirdiğiniz programın çalıştığı süre boyunca geçerli olduğunu belirtelim.

İşte sonuç. Programa ait pencere başlığını görebilirsiniz: Tekno Bölge 1 Numara.

Pencere Başlık İsmini Değiştir - 2

Pencere başlık ismini başarılı bir şekilde değiştirebildiniz mi? Sizin kullanmış olduğunuz başka yöntemler var mı? Bizimle paylaşabilirsiniz.

2 YORUM

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz