Orijinal Windows 10 ISO Dosyasını İndirin!

0
2682

Microsoft, Windows 10’u özel bir medya oluşturma aracı aracılığıyla dağıtıyor. Resmi ve güncel .iso dosyasını indirmek istiyorsanız bu konumuz size göre.

Microsoft’un yayınladığı bir araç sayesinde orijinal Windows 10 .iso dosyasını indirip USB flash sürücünüze veya bir DVD’ye yazdırarak Windows 10’u kullanmakta olduğunuz bilgisayarınıza yükleyebilirsiniz. Şunu belirtmemizde fayda var; yükleme işlemi sırasında sizden anahtar sormaktadır. Ürünü Mağaza’dan satın aldıysanız size gönderilen anahtarı girebilir veya anahtar istenen ekranda “Atla” seçeneğini seçerek kurulum işlemine devam edebilirsiniz.

Bu bağlantıyı kullanarak Microsoft’un sitesine gidip bilgisayarınız (32bit veya 64bit) için uygun aracı indirin.

Aracı indirdikten sonra çalıştırın ve karşınıza gelen ekrandan “Başka bir bilgisayar için yükleme medyası oluştur” seçeneğini işaretleyerek “İleri” butonuna tıklayın.

Bir sonraki ekranda “Dil” ayarınızı yapın, Windows sürümünü (Home, Pro, vs.) seçin ve hangi mimariye (32bit, 64bit ve her ikisi) ait .iso dosyasını indirmek istiyorsanız seçin ve “İleri” butonuna tıklayın.

Gelen ekrandan, sürekli saklayacağınız için “.iso” oluştur seçeneğini seçin ve yine “İleri” butonuna tıklayın.

Açılan pencereden .iso dosyasının indirileceği konumu ve adını ayarlayıp “Kaydet” butonuna tıklayın.

Bundan sonra indirme işlemi başlayacaktır. İnternet hızınıza göre indirme işleminin süre bakımından değişkenlik göstereceğini lütfen unutmayın.

Windows 10’u bu şekilde indirebildiniz mi?

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz