OneDrive’ı Tamamen Kaldırın!

0
111

Windows 10 kullanıyorsanız OneDrive’ın varsayılan olarak kurulu bir şekilde geldiğini fark etmişsinizdir. Kullanmıyorsanız kaldırın. 

Kullanıcı tarafından düşündüğünüzde, gerek yok böyle bir şeye; Microsoft tarafından düşündüğünüzde ise kullanıcılar Windows kullanıyorsa benim ürünlerimi kullanmalı. Eğer kullanıcı olarak düşünüyorsanız veya OneDrive’ı kullanmıyorsanız o zaman tamamen kaldırın.

Görev çubuğunda yer alan başlat menüsü (pencere) simgesine farenizle sağ tıklayıp Komut İstemi (Yönetici) seçeneğini seçerek Komut İstemi’ni çalıştırın.

OneDrive_kaldir-1Komut İstemi’ne aşağıdaki kodu kopyalayıp yapıştırın. Kopyaladıktan sonra yapıştırmak için Komut İstemi’nde siyah bölüme farenizle sağ tıklamanız yeterlidir. Bu kod arka planda çalışan OneDrive’ı kapatacaktır.

taskkill /f /im OneDrive.exe

Daha Sonra aşağıdaki kodu kopyalayıp yapıştırın.

32-bit işletim sistemi kullanıyorsanız:

%SystemRoot%\System32\OneDriveSetup.exe /uninstall

64-bit işletim sistemi kullanıyorsanız:

%SystemRoot%\SysWOW64\OneDriveSetup.exe /uninstall

OneDrive_kaldir-2

Microsoft’un dosya depolama hizmeti bilgisayarınızdan artık tamamen kaldırılmıştır. Şunu da belirtelim kendi kullandığınız sisteme göre ilgili kodu yapıştırdıktan sonra herhangi bir uyarı vermeyecektir.

Eğer daha sonra uygulama ihtiyacınız olursa yani kullanmak istediğinizde yeniden yüklemek için Arama kutucuğuna aşağıdaki yazıp ilgili klasöre giderek OneDriveSetup.exe dosyası ile yükleyebilirsiniz.

%SystemRoot%\SysWOW64

OneDrive’ı sisteminizden tamamen kaldırdınız mı?