Netflix’e Türkçe Alt Yazı Nasıl Eklenir?

0
1586

Netflix

Netflix ülkemizde hizmet vermeye başladı. Ancak birkaç eksikliği var. Bu eksikliklerden biri de dizi ve filmlerin Türkçe alt yazı desteklememesi. Hadi Türkçe alt yazı ekleyelim.

Hayat kurtarıcı sitemizi açıklıyoruz: SubFlicks

Site size iki yöntem sunuyor. Ya alt yazıyı siteye yüklüyorsunuz ya da mevcut alt yazılar arasından izlediğiniz dizi veya filme ait uygun alt yazıyı indiriyorsunuz. SubFlicks’in tek amacı Netflix’e uygun alt yazılar hazırlamak. Yani .srt uzantılı bir alt yazıyı Netflix’in desteklediği .dfxp uzantısına çeviriyor.

Netflix-Alt yazı-1

İzleyeceğiniz filme karar verdiniz değil mi? O zaman alt yazısını bulalım. Biz örnek olması açısından The Dark Knight Rises yani Kara Şövalye Yükseliyor filmini aradık ve alt yazısını bulduk. Alt yazıyı “Download” butonuna tıklayarak bilgisayarımıza indiriyoruz.

Netflix-Alt yazı-2

Sonra Netflix’e gidip filmimizi açıyoruz ve aşağıda da görebildiğiniz üzere alt yazılar arasında sadece İngilizce var.

Netflix-Alt yazı-3

Şimdi klavyemizden “Ctrl + Alt + Shift + T” tuşlarına basıyoruz ve bir pencere açılıyor. Açılan pencereyi kullanarak indirmiş olduğumuz alt yazıyı seçiyoruz. Artık filminizi Türkçe alt yazı ile izleyebilirsiniz.

Netflix-Alt yazı-4

Bu yöntemin şu an için sadece ve sadece bilgisayar üzerinden işe yaradığını ve Televizyon, Mobil Uygulama gibi diğer platformlarda işe yaramadığını belirtelim. Ayrıca klavye tuş kombinasyonu filminizi tam ekran yaptığınızda çalışmayabilir. Bu yüzden bir de tam ekrandan çıkıp denemenizi öneriyoruz.

Netflix’e üye olup dizi ve filmleri Türkçe alt yazılı bir şekilde izlemeye başladınız mı?

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz