Netflix İzlemeye Devam Et Listesi Nasıl Temizlenir?

0
36999

Netflix’te filmler veya diziler izlemeye başladığınızda, “İzlemeye Devam Et” listesine eklenmektedir. Bu listeyi temizlemek istiyorsanız, doğru yerdesiniz! 

Bu özelliğin arkasındaki ana fikir, başladığınız ancak bitirmediğiniz dizileri ve filmleri görüntüleyerek ana sayfada tek bir tıklamayla izlemeye devam etmenizi sağlamaktır. Böylelikle devam etmek istediğiniz dizi veya filmi Netflix’te tekrar bulmakla uğraşmak zorunda kalmazsınız.

Bu özellik çoğu zaman işinize yarar. Ancak bir diziyi veya filmi beğenmeyip yarıda bırakırsanız size yardımcı olmayacaktır. Ayrıca videoyu sonuna kadar izlemiş olsanız da bu listeden kaldırılmadığı zamanlar da olur.

İzlemeye Devam Et Listesini Temizleyin!

Listenin kendisinde bir diziyi veya bir filmi kaldırma seçeneği bulunmuyor. Kaldırılmasını için tamamen izlemeniz, bu sorunu çözme konusunda en iyi seçeneğiniz değil.

Netflix’teki izlemeye devam et listesinde bir videoyu kaldırmanız için tek seçeneğiniz izleme etkinliğinizden kaldırmaktır.

İzleme Etkinliğinizi Yönetin

Netflix’te izleme geçmişinize erişmek için aşağıdaki adımları izleyin:

  1. Ekranın sağ üst köşesindeki aktif profil adına tıklayın ve hesabınızı seçin.
  2. “Hesap” sayfasından “Profilim” bölümüne inin ve “İzleme etkinliği” bağlantısına tıklayın.

Bu, izlediğiniz tüm dizileri ve filmleri en yeniden en eskiye doğru kronolojik bir sırayla listeleyecektir. Liste, baştan sonra izledikleriniz veya yarıda bıraktıklarınız arasında hiçbir ayrım yapmamaktadır.

Bir diziyi veya bir filmi izlemeye devam et listesinden kaldırmak için sayfada bulun.

İzleme geçmişinizden silmek istediğiniz ögenin yanındaki çarpı (x) işaretine tıklayın. Öge, bir sezonun bir parçası ise tüm serileri kaldırabilmeniz için bir istek ile karşılaşırsınız. Netflix’te izlemeye devam et listesinde veya diğer alanlarda birden fazla öge göründüğünde bunun yararlı olduğunu söyleyebiliriz.

Not: Bir ögeyi izleme geçmişinizden kaldırmanız, Netflix’e erişmek için kullandığınız tüm cihazların geçmişinden kaldıracaktır. Bu, Netflix ile ilgili önerileri etkileyebilir. Buna ek olarak, Netflix bir ögeyi izleme etkinliğinden kaldırmanın 24 saati bulacağını belirtiyor.

Netflix’te izlemeye devam et özelliğini kullanıyor musunuz?

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz