Microsoft Hesabından Cihaz Nasıl Silinir?

0
1441

Bir Microsoft hesabı ile giriş yaptıysanız hesabınız Skype, Xbox, Outlook.com gibi cihazlar ile ilişkili hale gelir. Kullanmadıklarınızı kaldırmaya ne dersiniz?

Eğer biraz cihaz kaldırmak isterseniz ilk olarak buraya tıklamanız gerekli. Yeni bir bilgisayar alacaksanız ya da yenileyecekseniz bu işlemi yapmak durumunda kalabilirsiniz. Oldukça basit olan bu yöntemle istemediğiniz cihazlardan kolayca kurtulabilirsiniz.

microsoft cihaz silme 1Microsoft sayfasına girdikten ve giriş yaptıktan sonra önünüze gelen sayfada profilimize tıklıyoruz. Açılan sekmeden ‘Hesabı Görüntüle’ seçeneğine tıklıyoruz.

microsoft hesabından cihaz silme2

Ardından ‘Cihazlar’ bölümüne tıklıyoruz ve açılan pencereden ‘Cihazlarınız’ ı seçiyoruz. Ayrıca buradan diğer cihazlarınızı kontrol edebilir ve gerekli işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

microsoft hesabından cihaz silme3‘Bilgisayarı kaldır’ a tıklayıp son adıma da geçebiliriz. Sadece bilgisayarı kaldır seçeneği mevcut değil. Örnek verecek olursak, eski bir Xbox’ ınızı satacaksanız; bu işlevi de aynı şekilde gerçekleştirebilir ve güvenle eşyanızı satabilirsiniz.

microsoft hesabından cihaz silme4Gelen sayfada gerekli kutucuğumuzu işaretliyor ardından ‘Kaldır’ a basarak işlemimizi bitiriyoruz.

Cihazınızı başarılı bir şekilde kaldırabildiniz mi?

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz