Mi Band 5 ile Windows Kilidini Açın!

0
541

Aktivite izleyicisi Mi Band 5 ile Windows işletim sistemi yüklü cihazınızın kilidini nasıl açabileceğinizi anlatıyoruz.

Xiaomi Mi Band, özellikle giyilebilir bir teknolojik cihaza çok fazla yatırım yapmak istemeyenler için çok çekici bir aktivite izleyicisi yapan birçok neden var. Bugün size, Mi Band satın almanız veya zaten sahipseniz daha fazlasını elde etmeniz için bir neden daha gösteriyoruz.

Aradığınız şeyin sadece fiziksel aktivitenizi ölçmek veya akıllı telefonunuzda alacağınız olası bildirimlerden haberdar olmak için bir aksesuar olması fark etmez, Xiaomi Mi Band’in herhangi bir kullanıcıya pratik olarak önerebileceğimiz birkaç cihazdan birisi olduğunu belirtelim.

Apple Watch veya diğer Garmin türü akıllı saatler gibi seçeneklerin daha pahalı olmasına rağmen çok özel bir şey aramadığınız sürece, Mi Band satın almak mantıken şüphesiz yapılabilecek en iyi teknolojik yatırımlardan biri olduğunu söyleyebiliriz.

Bununla birlikte, birçok kullanıcı bu cihazın sunduğu çok sayıda seçeneği görünce hala şaşırıyor. Çoğu kişi tarafından az bilinen Windows kilidini açma özelliği bunlardan sadece bir tanesidir.

Burada anlattığımız kilit açma yönteminin Mi Band 1, Mi Band 2, Mi Band 3, Mi Band 4 ve Mi  Band 5 ile en düşük olarak Creators Update yüklü Windows 10 ile çalıştığını belirtelim.

Mi Band 2 veya Mi Band 3 kullanıcısı iseniz bu yazımızı inceleyebilirsiniz. Ancak, aşağıda anlattığımız yöntem Mi Band serisi cihazların hepsi için geçerli olduğunu belirtelim.

Artık işlemlere geçelim.

Millet Smart Unlock Uygulamasını İndirin

Windows 10, giyilebilir teknoloji ürünleriyle masaüstünüzün kilidini açmanızı sağlıyor. Ancak kilidi açma mekanizmasını yapılandırmak için bir aracı uygulamaya ihtiyacınız var gibi görünüyor. Mi Band 5 için, Millet Smart Unlock adlı bir uygulamaya ihtiyacınız var. Bu uygulama Microsoft Store’da Çince adı 小米智能解锁 olarak mevcuttur.

Microsoft Store – Millet Smart Unlock

Uygulamayı bölge/ülkenizde bulunmadığı için indiremezseniz, geçici olarak ülkenizi Çin olarak değiştirebilir, uygulamayı indirebilir ve ardından bölgeyi geri değiştirebilirsiniz.

Millet Smart Unlock is not available

Ülke veya Bölge Nasıl Değiştirilir?

Bölgeyi değiştirmek için Ayarlar uygulamasını açıp Zaman ve Dil ayarına gidin.

Ayarlar – Zaman ve Dil

“Bölge ve dil” sekmesini seçin ve Ülke veya bölge başlığı altındaki açılır menüden ülkenizi Çin olarak değiştirin. Millet Smart Unlock uygulamasının mağaza sayfasını ziyaret edin ve uygulamayı indirin.

Ülke veya bölge değiştir

Mi Band 5’i Bağlayın

Millet Smart Unlock uygulamasını başlatın. Mi Band 5’ü Windows 10 yüklü bilgisayarınıza bağlamadan önce telefonunuza Bluetooth ile bağlıysa bu bağlantıyı kesin. Telefonunuzun bağlı olduğu tek cihaz Mi Band ise telefonunuzun Bluetooth bağlantısını kapatmanız yeterli. Ayrıca bilgisayarınızı kapattıktan sonra egzersiz verilerinizi günde bir kez telefonunuzla senkronize etmeyi unutmayın.

Uygulamayı açın ve açılış ekranında sağ ok işaretine tıklayıp devam edip son sayfada karşınıza çıkacak “Start to Unlock” butonuna tıklayın.

MI Unlock Tool Açılış Ekranı

Scan Band sekmesinde, Mi Band 5 cihazınızın algılanmasını bekleyin. Cihazınız bulunduktan sonra “Bind” butonuna tıklayın.

MI Unlock Tool Cihaz Arama

Açılacak küçük pencerede “Evet” butonuna tıklayarak eşleştirmeye izin verin.

MI Unlock Tool Eşleştirme İzni

İzin verdikten sonra aşağıdaki gibi bir ekranla karşılaşacaksınız. Bu ekran çıktığı anda MI Band 5 cihazınız titreyecek ve işlem yapmanızı isteyecektir.

MI Unlock Tool Cihaz Eşleştirme

Cihazınız titrediği anda, cihaz ekranında parmağınızı dokunmatik butona basmanızı gösteren bir hareket göreceksiniz. Butona dokunmanız yeterli.

Mi Band 2 ve Mi Band 3 Eşleştirme

Hesabınıza ait bir PIN var ise:

Şimdi MI Unlock Tool uygulamasında “Enter PIN” butonuna tıklayın ve hesabınıza ait PIN’i girin.

MI Unlock Tool PIN

Hesabınıza ait bir PIN yok ise:

Hesabınıza ait bir PIN yok ise ayarlamanız gerekmektedir. Bunun için MI Unlock Tool uygulamasında “Go to Set” butonuna tıklayın.

MI Unlock Tool PIN Ayarla

“Go to Set” butonuna tıkladığınızda sizi Ayarlar -> Oturum açma seçenekleri ayarına yönlendirecektir. Burada PIN başlığını bulup “Ekle” butonuna tıklayın.

Ayarlar – PIN

“Ekle” butonuna tıkladığınızda önce hesabınızın (varsa) parolasını girin ve sonra PIN ayarlayın.

PIN Ayarlama

PIN ayarladıktan sonra “Hesabınıza ait bir PIN var ise” başlığındaki işlemleri uygulamanız yeterlidir.

Artık Mi Band 5 cihazınız ile Windows 10’un kilidini açabilirsiniz. Kilit açma ekranındayken cihazınızı bilgisayarınıza yakın tuttuğunuzda otomatik olarak kilit açılacaktır.

Mi Band 2 ile Oturum Açma
Mi Band 3 ile Oturum Açma

Video Olarak Anlatım İsterseniz

Bu yazımız hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorum bölümünde bizimle paylaşabilirsiniz.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz