Mi Band 3 ile Windows 10’un Kilidini Açın!

0
1537

Aktivite izleyicilerini düşündüğünüzde, Mi Band 3 ilk akla gelen değil. Apple Watch, Fitbit serisi ve Android Wear, herkesin bildiği giyilebilir teknoloji ürünleridir.

Mi Band’ın oldukça popüler bir izleyici olduğunu söylediğimizde haklı olarak şaşırabilirsiniz. Cihaz çok ucuz ve gerçekten de basit. Yaptığınız egzersizlerde hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olacak bir cihaz arıyorsanız Mi Band, paranızı hiç düşünmeden yatırabileceğiniz makul bir cihazdır. Cihaz basit ama yine de bir giyilebilir teknoloji ürünüdür. Bu da Windows 10’un kilidini Mi Band 3 ile açabileceğiniz anlamına geliyor. Ancak, Windows 10’u kilitlemenize izin vermediğini belirtelim. Yani başka bir deyişle Mi Band 3, Windows 10’da Dinamik Kilit ile çalışmıyor.

Burada anlattığımız kilit açma işleminin Mi Band 1 ve Mi Band 2 ile en düşük olarak Creators Update yüklü Windows 10 ile çalıştığını belirtelim.

Artık işlemlere geçelim.

Millet Smart Unlock Uygulamasını İndirin

Windows 10, giyilebilir teknoloji ürünleriyle masaüstünüzün kilidini açmanızı sağlıyor. Ancak kilidi açma mekanizmasını yapılandırmak için bir aracı uygulamaya ihtiyacınız var gibi görünüyor. Mi Band 3 için, Millet Smart Unlock adlı bir uygulamaya ihtiyacınız var. Bu uygulama Microsoft Store’da Çince adı 小米智能解锁 olarak mevcuttur.

Microsoft Store – Millet Smart Unlock

Uygulamayı bölge/ülkenizde bulunmadığı için indiremezseniz, geçici olarak ülkenizi Çin olarak değiştirebilir, uygulamayı indirebilir ve ardından bölgeyi geri değiştirebilirsiniz.

Millet Smart Unlock is not available

Ülke veya Bölge Nasıl Değiştirilir?

Bölgeyi değiştirmek için Ayarlar uygulamasını açıp Zaman ve Dil ayarına gidin.

Ayarlar – Zaman ve Dil

“Bölge ve dil” sekmesini seçin ve Ülke veya bölge başlığı altındaki açılır menüden ülkenizi Çin olarak değiştirin. Millet Smart Unlock uygulamasının mağaza sayfasını ziyaret edin ve uygulamayı indirin.

Ülke veya bölge değiştir

Mi Band 3’ü Bağlayın

Millet Smart Unlock uygulamasını başlatın. Mi Band 3’ü Windows 10 yüklü bilgisayarınıza bağlamadan önce telefonunuza Bluetooth ile bağlıysa bu bağlantıyı kesin. Telefonunuzun bağlı olduğu tek cihaz Mi Band ise telefonunuzun Bluetooth bağlantısını kapatmanız yeterli. Ayrıca bilgisayarınızı kapattıktan sonra egzersiz verilerinizi günde bir kez telefonunuzla senkronize etmeyi unutmayın. 

Uygulamayı açın ve açılış ekranında sağ ok işaretine tıklayıp devam edip son sayfada karşınıza çıkacak “Start to Unlock” butonuna tıklayın.

MI Unlock Tool Açılış Ekranı

Scan Band sekmesinde, Mi Band 3 cihazınızın algılanmasını bekleyin. Cihazınız bulunduktan sonra “Bind” butonuna tıklayın.

MI Unlock Tool Cihaz Arama

Açılacak küçük pencerede “Evet” butonuna tıklayarak eşleştirmeye izin verin.

MI Unlock Tool Eşleştirme İzni

İzin verdikten sonra aşağıdaki gibi bir ekranla karşılaşacaksınız. Bu ekran çıktığı anda MI Band 3 cihazınız titreyecek ve işlem yapmanızı isteyecektir.

MI Unlock Tool Cihaz Eşleştirme

Cihazınız titrediği anda, cihaz ekranında parmağınızı dokunmatik butona basmanızı gösteren bir hareket göreceksiniz. Butona dokunmanız yeterli.

Mi Band 2 ve Mi Band 3 Eşleştirme

Hesabınıza ait bir PIN var ise:

Şimdi MI Unlock Tool uygulamasında “Enter PIN” butonuna tıklayın ve hesabınıza ait PIN’i girin.

MI Unlock Tool PIN

Hesabınıza ait bir PIN yok ise:

Hesabınıza ait bir PIN yok ise ayarlamanız gerekmektedir. Bunun için MI Unlock Tool uygulamasında “Go to Set” butonuna tıklayın.

MI Unlock Tool PIN Ayarla

“Go to Set” butonuna tıkladığınızda sizi Ayarlar -> Oturum açma seçenekleri ayarına yönlendirecektir. Burada PIN başlığını bulup “Ekle” butonuna tıklayın.

Ayarlar – PIN

“Ekle” butonuna tıkladığınızda önce hesabınızın (varsa) parolasını girin ve sonra PIN ayarlayın.

PIN Ayarlama

PIN ayarladıktan sonra “Hesabınıza ait bir PIN var ise” başlığındaki işlemleri uygulamanız yeterlidir.

Artık Mi Band 3 cihazınız ile Windows 10’un kilidini açabilirsiniz. Kilit açma ekranındayken cihazınızı bilgisayarınıza yakın tuttuğunuzda otomatik olarak kilit açılacaktır.

Mi Band 2 ile Oturum Açma
Mi Band 3 ile Oturum Açma

Video Olarak Anlatım İsterseniz

Bu yazımız hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorum bölümünde bizimle paylaşabilirsiniz.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz