Metin Dosyalarını PDF Formatına Dönüştürün

0
149

Artık şirketlere yapacağınız iş yeri başvurularında, resmi ve şirketler arası yazışmalarda PDF formatı kullanılıyor. Siz de oluşturduğunuz metin dosyalarını Taşınabilir Belge Formatı haline getirebilirsiniz.

Taşınabilir Belge Formatı (PDF) belgeleri yazılım, donanım ve işletim sisteminden bağımsız olarak güvenli bir şekilde sunmanızı sağlar. Bu dosyalara düğmeler, bağlantılar, ses ve video, form alanları gibi çeşitli medya seçenekleri ekleyebilirsiniz.

Metin Dosyalarını PDF Formatına Dönüştürün

1- İnternet Sitesi Üzerinden Dönüştürme

Metin dosyalarını Taşınabilir Belge Formatı’na dönüştürme işlemini PDF to Text isimli internet sitesi üzerinden çevirebilirsiniz. Bu internet sitesine girdiğinizde internet sitesinin ana sayfasında “Dosyalarınızı Buraya Bırakın” yazan bir alan göreceksiniz. Bu alana dönüştürmek istediğiniz metin dosyalarını sürükleyin. Ya da yine aynı yerde bulunan yeşil butonlu Dosyaları Yükle’ye dokunarak metin dosyasını siteye yükleyebilirsiniz.

Ayrıca bu sitede metin dosyalarını Taşınabilir Belge Formatı haline getirmenin yanı sıra JPEG dosyalarını da dönüştürebilir ayrıca Taşınabilir Belge Formatı dosyalarını DOC, DOCX formatına dönüştürebilirsiniz.

2- Program Üzerinden Dönüştürme

Free PDF Solutions, metin dosyalarını ücretsiz bir şekilde Taşınabilir Belge Formatı’na dönüştürmenizi sağlar. Bu programı bilgisayarınızın internet bağlantısı olmadığında kullanabilirsiniz.

Programı bilgisayara indirdikten sonra açın ve programın ana ekranında sol üst köşede bulunan butona dokunun.

İstediğiniz dosyayı klasörden seçin ve Aç’a tıklayın. Metin dosyası programa yüklenecek. Son olarak programın ana ekranının sağ alt köşesindeki dönüştürme işlemini başlatacak butona tıklayın.

Teknoloji haberleri ve ipuçlarından anında haberdar olmak istiyorsanız Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz. Sağlıcakla kalın!

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz