LogiLDA.dll Sorunu Nasıl Çözülür?

0
327

Bilgisayarı açtığımızda “LogiLDA.dll başlatmada sorun. Belirtilen modül bulunamadı.” hatası ile karşılaştık. Bu sorunu nasıl çözebileceğinizi açıklıyoruz.

LogiLDA.dll hatası

Bu sorun Logitech marka bir aygıt (klavye, fare vb.) kullanıyorsanız bilgisayarınıza yüklenmiş olabilecek Logitech Download Assistant yazılımından kaynaklanmaktadır. Yazılımı güncelleseniz dahi sorun çözülmemektedir. En azından bizde çözülmedi. Biz de bu sorunu Kayıt Defteri’nde gerçekleştirdiğimiz küçük bir değişiklik ile çözdük.

Öncelikle, Görev Yöneticisi’ni açıp Başlangıç sekmesine gidin ve LogiLDA üzerine gelip farenizin sağ tuşuyla tıklayarak Devre Dışı Bırakın.

Kayıt Defteri girdisini de silmemiz gerekiyor. Bunun için Windows (pencere simgesi) tuşu ile R tuşuna aynı anda basın. Çalıştır açılacak ve karşınızdaki boş kutucuğa “regedit” yazıp Tamam butonuna tıklayın.

Kayıt Defteri’nde:

HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run anahtarına gidip Logitech Download Assistant girişini bulun ve farenizin sağ tuşuyla tıklayarak girdiyi silin.

Logitech Download Assistant Kayıt Defteri Girdisi

Değişikliklerin etkili olabilmesi için bilgisayarınızı yeniden başlatmanız gerekmektedir. Sorununuz çözüldü mü? Logitech ürünlerini kullanıyor musunuz? Yorum bölümünden bizimle deneyimlerinizi paylaşın.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz