Kısayollardaki Oklar Nasıl Kaldırılır veya Değiştirilir?

0
517

Windows işletim sistemi yüklü bilgisayarınızda masaüstünde yer alan kısayollardaki oklardan hiç kurtulmak veya bu okları değiştirmek istediniz mi?

Çoğu kullanıcı tarafından pek önemsenmese de bazı arkadaşlarımız kısayollardaki oklardan kurtulmak isteyebiliyor. Windows işletim sisteminde programlara, dosyalara veya klasörlere ait kısayollarda yer alan okları kaldırabilme veya değiştirebilme seçeneğiniz var. Tabi bunun için Kayıt Defteri’nde değişiklikler yapmanız gerekiyor.

Burada anlatacağımız yöntemin Windows 7, 8, 8.1 ve 10 için geçerli olduğunu belirtelim.

Sizin için buradan indirebileceğiniz .reg uzantılı Kayıt Defteri girdileri hazırladık. Bunların üzerine çift tıklayarak kısayollardaki oklardan kurtulabilir veya büyültebilirsiniz. Değişikliklerin etkin olabilmesi için kullanıcı hesabınızın oturumunu kapatıp yeniden açmanız veya bilgisayarınızı yeniden başlatmanız gerekmektedir.

Aşağıdaki görselde değişiklikleri görebilirsiniz. İlk kısayol varsayılan ayardadır (Varsayılan Oklar.reg), ikincisinde ok kaldırılmıştır (Okları Kaldır.reg) ve üçüncüsünde ise ok büyültülmüştür (Büyük Oklar.reg).

Kısayol Simgeleriİndirdiğiniz arşiv dosyasında üç farklı durum için  de .reg uzantılı Kayıt Defteri girdilerini bulabilirsiniz. Kısayollardaki oklardan rahatsız oluyor musunuz? Bizimle düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz