Kilit Ekranı Fotoğrafları Nasıl Kaydedilir?

3
5766

Windows 10’un kilit ekranı fotoğraflarını kaydedip duvar kağıdı olarak ayarlamak ister misiniz?

Windows 10, Windows Spotlight adında benzersiz bir özelliğe sahip. Bu Windows Spotlight sayesinde, Microsoft tarafından seçilen fotoğraflar ile bilgisayarınızın veya tabletinizin kilit ekranını ayarlayabiliyorsunuz. Hem de bu fotoğraflar kullanmış olduğunuz cihaza göre otomatik döndürülebiliyor.

Kilit ekranınızdaki fotoğrafları beğendiğinizi tahmin ediyoruz. Peki bu beğendiğiniz fotoğrafları nasıl kaydedeceksiniz? Mümkün değil mi? Tabi ki mümkün.

Öncelikle klavyenizden Windows + R tuşlarına basaracak Çalıştır’ı başlatın ve aşağıdaki dizini girin. Ayrıca Windows tuşu klavyenizin sol alt tarafında bulunan üzerinde pencere simgesi olan tuştur.

Aşağıdaki dizinde hiçbir boşluk bulunmamaktadır. Lütfen dikkat edin.

%localappdata%\Packages\Microsoft.Windows.ContentDeliveryManager_cw5n1h2txyewy
\LocalState\Assets

Kilit Ekranı Fotoğraf Kaydet - 1

Bir klasör açılacak ve bütün dosyaları seçip kopyalayın. Farenizden sağ tuşa tıkladığınızda bir uyarı verecektir. Bu uyarı penceresinde sorunsuzca Tamam butonuna tıklayabilirsiniz.

Kilit Ekranı Fotoğraf Kaydet - 2

Dosyaları kopyalayıp masaüstünüzde bir klasöre yapıştırın.

Sisteminizde Komut İstemi varsa (Creators Update Öncesi):

Klavyenizden Shift (büyük harf yazmak için kullanılabilen) tuşuna basarak klasörde boş bir alanda farenizin sağ tuşuna basın ve açılan bağlam menüsünden “Komut penceresini burada aç” seçeneğini seçin.Kilit Ekranı Fotoğraf Kaydet - 3

Komut penceresine aşağıdakini girin ve Enter tuşuna basın. Kopyaladıktan sonra komut penceresine yapıştırmak için farenizin sağ tuşunu kullanabilirsiniz.

Ren *.* *.jpgKilit Ekranı Fotoğraf Kaydet - 4

Artık kilit ekranınızda gözüken tüm fotoğraflara ulaşabileceksiniz. İstediğinizi duvar kağıdı olarak ayarlayabilirsiniz.

Kilit Ekranı Fotoğraf Kaydet - 5

Sisteminizde sadece PowerShell varsa (Creators Update ve Sonrası):

Klavyenizden Shift (büyük harf yazmak için kullanılabilen) tuşuna basarak klasörde boş bir alanda farenizin sağ tuşuna basın ve açılan bağlam menüsünden “PowerShell penceresini buradan seçin” seçeneğini seçin.

PowerShell penceresine aşağıdakini girin ve Enter tuşuna basın. Kopyaladıktan sonra PowerShell penceresine yapıştırmak için farenizin sağ tuşunu kullanabilirsiniz.

dir | % { mv $_.FullName ( $_.Name + “.jpg” ) }

Artık kilit ekranınızda gözüken tüm fotoğraflara ulaşabileceksiniz. İstediğinizi duvar kağıdı olarak ayarlayabilirsiniz.

Kilit ekranınızdaki fotoğrafları beğeniyor musunuz? Konumuzda anlattığımız yöntem işinize yaradı mı? Siz farklı bir yöntem kullanıyor musunuz? Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.

3 YORUM

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz