iPhone’un Pil Sağlığını ve Pil Ömrünü Kontrol Edin

0
185

Apple geçtiğimiz yıl telefonlarının pil ömrü konusunda, kullanıcılarının tepkisini çeken bir açıklama yapmıştı. Bu açıklamadan sonra kullanıcılar iPhone’ları için oldukça tedirgin hale geldi.

Pil sağlığı ve pil ömrü ayrıdır. Pil sağlığı ne kadar iyiyse pil ömrü o kadar uzundur. iPhone’da pil durumunu kontrol edebilmek için herhangi bir uygulama kullanmanıza ihtiyaç yoktur. Apple Destek size bu konuda yardımcı olacaktır.

iPhone’un Pil Sağlığını ve Pil Ömrünü Kontrol Edin

1- Apple Destek’e Web Sitesi Aracılığıyla Ulaşın

Apple Destek, iPhone’unuzun pil sağlığını ve pil ömrünü kontrol etmeniz için size hizmet sağlar. Apple Destek‘e girin ve pil durumunu kontrol edeceğiniz Apple cihazınızı seçin.

Destek almak istediğiniz cihazınızı seçtikten sonra buradaki seçeneklerden Pil ve Şarj’ı seçin. Burada cihazınız ile ilgili tüm konularda teknik destek alabilirsiniz. Apple, bu konuda müşterilerinden herhangi bir ücret talep etmez.

Bir sonraki ekranda ise Pil Sorunları veya Sorun Giderme seçeneğine tıklayabilirsiniz. Son adımda ise nasıl destek almak istediğinizi belirleyin. Apple Destek sizden telefonunuzun seri numarasını ister ve böylece size uzaktan destek sağlar.

2- Apple Destek’e Twitter Aracılığıyla Ulaşın

Bir diğer yol ise Apple Destek’e Twitter aracılığıyla mesaj atmak. Apple Destek Twitter hesabına girin. Ekranın sol tarafında Tweetle butonuna dokunarak Apple’a pil ömrü ve pil sağlığını kontrol etmek istediğinizi belirten bir Tweet atın. Atacağınız Tweet’in İngilizce olmasına dikkat edin.

Apple Destek, Twitter’dan size geri dönüş yaptığında sizden Direkt Mesaj yoluyla kendilerine ulaşmanızı ve atacağınız mesajda telefonunuzun seri numarasını isteyecek. Apple Destek sizden bu bilgileri aldıktan sonra en kısa sürede size pil sağlığı ve pil ömrü hakkında bilgi verecek.

iPhone’un kullanıcılarına sağladığı bu ücretsiz destek hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorum olarak yazabilirsiniz.

Ayrıca bizi Facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Sağlıcakla kalın!

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz