iPhone’da Arayan Kişi Fotoğrafının Gözükmeme Sorununu Çözün

0
1848

iPhone’da rehberinize kayıtlı olan kişilere fotoğraf atamanıza rağmen arayan kişi fotoğrafı gözükmeyebiliyor. Bu sorununu ortadan kaldırmak için yazımızı okumaya devam edin.

Rehberinizde kayıtlı olan kişiye fotoğraf atadığınızda fotoğrafın gelen veya giden arama ekranında tam boyut olarak gözükmeme sorunuyla karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu sorun için akıllara yazılım güncellemesi yapmak gelir ama ne yazık ki yazılım güncellemesi yaparak çözülen bir sorun değildir.

iPhone’da Arayan Kişi Fotoğrafının Gözükmeme Sorununu Çözün

iOS işletim sistemine sahip cihazlarda rehberdeki kişiye fotoğraf atadığınızda gelen veya giden aramalarda, atadığınız fotoğraf tam boyut olarak gözükmüyorsa ilk olarak telefonun Ayarlar bölümüne girin ve buradaki Parola ve Hesaplar başlığına tıklayın. Parola ve Hesaplar ekranından iCloud’u seçin. Bu ekranda iCloud hesabınızın yedeklemesinin açık olup olmadığını kontrol etmeniz gerekecektir. iCloud ekranında yer alan seçeneklerden Kişiler seçeneği aktif değilse bu seçeneği aktif edin. Son olarak iCloud Yedekleme’ye tıklayarak iCloud hesabınıza seçtiğiniz uygulamaların yedeğinin oluşturulmasını sağlayın. Yedekleme yaparken iPhone’un güç kaynağına ve WiFi’ye bağlı olması gerektiğini unutmayın. Eğer yedekleme sırasında bir sorun yaşıyorsanız iCloud hesabınızda yeterli depolama alanı olup olmadığını kontrol edin.

iCloud hesabına Kişiler’i yedekleme işlemine rağmen arayan kişinin fotoğrafı tam boyut olarak gözükmüyorsa yapacağınız işlem çok basittir. Bilgisayarınızdan iCloud’a giriş yapın. iCloud hesabınıza giriş yaptığınızda açılan uygulama ekranından Kişiler’i seçin.

Kişiler ekranında iCloud hesabınıza yedeklenmiş bütün kişiler listelenecektir. İlk olarak arama geldiğinde fotoğrafı tam boyut olarak gözükmeyen kişinin bu listede olup olmadığını kontrol edin. Bu kişi eğer bu listede yoksa kişilerin listelendiği ekranın sol alt tarafındaki + işaretine tıklayın.

+ işaretine tıkladıktan sonra Yeni Kişi Ekle seçeneğine tıklayarak yeni bir kişi oluşturun. Yeni bir kişi oluşturmadan önce telefonunuzun rehberinden bu numarayı silin. Eğer kişinin numarasını ezbere bilmiyorsanız bu numarayı silmeden önce iCloud’a kişi eklediğiniz sayfaya girebilirsiniz. Son olarak kişi bilgilerini oluşturun ve ekranın sağ alt köşesindeki Bitti’ye tıklayın.

Güncel teknoloji haberleri ve ipuçlarından anında haberdar olmak için Facebook sayfamızı beğenebilir, akıllı telefon ve uygulamalar hakkında yaşadığınız sorunları sitemizde bulunan Soru – Cevap bölümünden bize iletebilirsiniz. Sağlıcakla kalın!

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz