iOS’te WhatsApp Yapıştırma Nasıl Yapılır?

0
244

WhatsApp uygulamasının güncellemeleriyle beraber gelen özelliği ile sohbet penceresinde konuştuğunuz arkadaşınıza yapıştırma ve GIF gönderebilirsiniz. Bu özelliği Android ve iOS işletim sistemine sahip cihazlarınızda WhatsApp’ı son sürümüne güncelleyerek kullanabilirsiniz.

Bu yazımızda sizlere iOS’te WhatsApp uygulamasında kendinize özel yapıştırmalar oluşturmaktan bahsedeceğiz. Bunu yapabilmek için yazımızı dikkatlice okuyun ve adımları uygulayın.

iOS’te WhatsApp Yapıştırma Nasıl Yapılır?

iOS’te WhatsApp uygulamasında kendinize özel yapıştırma oluşturmak için ilk olarak App Store’dan Sticker Maker Studio isimli uygulamayı indirin. Uygulama tamamen ücretsizdir ve kullanım açısından kolay bir arayüze sahiptir.

‎Sticker Maker Studio
‎Sticker Maker Studio
Developer: Tamara Vardanyan
Price: Free

Uygulamayı indirdikten sonra başlatın ve ekranın alt tarafında bulunan Yeni Bir Yapıştırma Paketi Yarat butonuna tıklayın. Karşınıza çıkan ufak pencerede yapıştırma paketi için bir başlık girmeniz gerekecek. Bu ekrana herhangi bir başlık ekleyebilirsiniz. Başlık ekledikten sonra Yarat’a basın. Yapıştırma paketiniz oluşturulduktan sonra uygulama sizi tekrar ana ekrana atacaktır ve bu ana ekranda oluşturduğunuz yapıştırma paketine dokunun.

Açılan ekranda oluşturacağınız yapıştırmaları görebileceğiniz bir panel olacak. Bu ekranda herhangi bir kutucuğu seçin. Kutucuğu seçtikten sonra uygulama size Kamera veya Fotoğraf Galerisi seçeneği sunacak. Eğer anlık çekeceğiniz bir fotoğrafı yapıştırma yapmak istiyorsanız Kamera seçeneğine, galeriden bir fotoğrafı seçip yapıştırma yapmak istiyorsanız Fotoğraf Galerisi seçeneğine tıklayın. 

Seçtiğiniz veya çektiğiniz fotoğraf yeni bir ekranda karşınıza açılacaktır. Fotoğrafın hangi kısmını yapıştırma haline getirmek istiyorsanız etrafını parmağınızla seçin. Seçtiğiniz alan otomatikman kesilecek ve yapıştırma haline gelecektir. Son olarak yapıştırmayı Kaydet tuşuna basarak kaydedin. 

Oluşturduğunuz yapıştırmaları WhatsApp’a atmak için ise yapıştırma paketinin bulunduğu ekrana gelin ve ekranın altındaki WhatsApp’a Ekle butonuna tıklayın. Sticker Maker Studio uygulamasını kullanarak oluşturduğunuz yapıştırmaları WhatsApp’a en az 3 yapıştırma oluşturup yapıştırmaları kaydettiğinizde ekleyebilirsiniz. Uygulamayı kullanarak istediğiniz kadar yapıştırma paketleri ve yapıştırma oluşturabilirsiniz. Eğer oluşturduğunuz yapıştırma paketlerini kaldırmak istiyorsanız da uygulama ana ekranında yapıştırma paketinin başlığını sola doğru kaydırabilirsiniz.

Güncel teknoloji haberleri ve ipuçlarından anında haberdar olmak için Facebook sayfamızı beğenebilir, akıllı telefon ve uygulamalar hakkında yaşadığınız sorunları sitemizde bulunan Soru – Cevap bölümünden bize iletebilirsiniz. Sağlıcakla kalın!

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz