iOS’te Google Chrome’un Kaydettiği Şifrelere Nasıl Erişilir?

0
429

Şifre kaydetme özelliği bulunan Google Chrome’da kullanıcılar bu parolaları istediği zaman görüntüleyebilir. Burada nasıl ulaşabileceğinizi anlatıyoruz.

Bu yazımızda sizlere iOS cihazınızda kullandığınız internet tarayıcısı Google Chrome’da kaydedilen şifrelere nasıl erişeceğinizi anlatacağız. Bu internet tarayıcısı uygulamasının kaydettiği şifrelere erişme özelliğini kullanarak unuttuğunuz şifrelere erişebilir veya şifre kaydetme özelliğini kullanarak Google Chrome’dan giriş yaptığınız internet sitelerinde şifrelerinizin otomatik olarak doldurulmasını sağlayabilirsiniz.

iOS Cihazlarda Google Chrome Uygulamasının Kaydettiği Şifrelere Nasıl Erişilir?

iOS cihazınızda internet tarayıcısı olarak Google Chrome uygulamasını kullanmak için App Store uygulamasından Google Chrome’u ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Google Chrome, hızlı ve kullanışlı bir internet tarayıcısı uygulaması olduğundan çoğu akıllı telefon kullanıcısı tarafından kullanılır.

‎Google Chrome
‎Google Chrome
Developer: Google LLC
Price: Free

Google Chrome uygulamasına, bu tarayıcıyı kullanarak giriş yaptığınız bir internet sitesine kayıtlı olan hesabınızın şifresini ve kullanıcı adını kaydetmek için tarayıcıyı kullanarak erişim sağladığınız internet sitesine kullanıcı adınız ve şifrenizi girdiğinizde ekranda çıkan “Şifre kaydedilsin mi?” sorusunun bulunduğu penceredeki seçeneklerden Kaydet’e tıklayın. Böylece hesap bilgilerinizi kaydettiğiniz siteye giriş yapacağınız zaman şifreniz otomatik olarak girilir.

Kaydettiğiniz kullanıcı adı ve şifreye ulaşmak için Google Chrome uygulamasının ana ekranında sağ alt tarafta bulunan üç noktaya tıklayın. Burada uygulama ana ekranı ile alakalı seçenekler yer alacaktır. Bu seçenekler arasından Ayarlar’ı seçin. Ayarlar penceresi açıldıktan sonra Şifre’ye tıklayın. Şifreler ekranı açıldığında Google Chrome’u kullanarak giriş yaptığınız internet sitelerine kaydettiğini kayıtlı şifreleriniz listelenecektir.

Kayıtlı Şifreler başlığının altında yer alan internet sitelerinden hangisinin kullanıcı adı ve şifresine erişmek istiyorsanız seçebilirsiniz. Kullanıcı adı ve şifresine erişmek istediğiniz, Kayıtlı Şifreler başlığının altındaki bir internet sitesi başlığına tıkladığınızda açılacak olan ekranda şifreyi silme seçeneği de yer almaktadır. Sil seçeneğine tıklayarak bu internet sitesine giriş yaptığınız kullanıcı adı ve şifreyi Google Chrome’un kayıtlarından kaldırabilirsiniz.

Kullanıcı adı ve parola kullanarak giriş yaptığınız her sitede Google Chrome uygulamasının size “Şifre kaydedilsin mi?” sorusunu yöneltmesini istemiyorsanız da Şifreler penceresinde Şifreleri Kaydet butonunu devre dışı bırakabilirsiniz.

Güncel teknoloji haberleri ve ipuçlarından anında haberdar olmak için Facebook sayfamızı beğenebilir, akıllı telefon ve uygulamalar hakkında yaşadığınız sorunları sitemizde bulunan Soru – Cevap bölümünden bize iletebilirsiniz. Sağlıcakla kalın!

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz