iOS’te Glitch Efektli Fotoğraf Nasıl Çekilir?

0
332

Glitch isimli fotoğraf efekti, son zamanlarda Instagram ve Facebook uygulamasında fotoğraf paylaşan kullanıcıların sıklıkla kullanadığı efektlerden bir tanesi. Glitch efekt, Türkçe’ye çevrildiğinde Aksaklık efekti olarak da adlandırılabilir.

Glitch efektini kullanarak gönderi haline getirdiğiniz fotoğraflarınız sosyal medya uygulamalarında takipçileriniz tarafından çok ilgi çekebilir. Fotoğraflarınızda bu efekti kullanmak için yazımızı okumaya devam edin…

iOS’te Glitch Efektli Fotoğraf Nasıl Çekilir?

iOS cihazınızda Glitch efektli fotoğraf çekmek veya galerinizde bulunan bir fotoğrafa Glitch efekti uygulamak için uygulama mağazası App Store’a girin ve arama motoruna Instabit yazın. Instabit isimli uygulama bahsettiğimiz efektle fotoğraf çekmenizi ve galerinizde bulunan fotoğrafı düzenlemeyi sağlar.

‎Glitch Art - Aesthetic Video
‎Glitch Art - Aesthetic Video

Instabit uygulamasını indirdikten sonra uygulamayı açın ve uygulama ana ekranında bulunan simgelerden kamerayı seçin. Kamerayı seçtiğinizde fotoğraf çekme ekranı açılacaktır. Fotoğraf çekme ekranında ortada yer alan büyük tuşa bastığınızda video kaydı başlar. Fotoğraf çekmek için ortadaki büyük tuşun sol tarafındaki kamera tuşuna basarak fotoğraf çekebilirsiniz. Ekranda yer alan efekt seçeneklerini de değiştirebilir farklı efektleri de fotoğraf çekimi esnasında kullanabilirsiniz.

Eğer galerinizdeki bir fotoğrafa bu efekti uygulamak istiyorsanız da uygulama ana ekranındaki simgelerden Efektler’i seçin. Fotoğraf albümünüzden Glitch efekti uygulayacağınız fotoğrafa dokunun. Fotoğraf ilk açıldığında efektsiz halde olacaktır. 3D1 veya 3D2 efektlerinden birini seçerek fotoğrafa uygulayın. Eğer diğer Glitch efektlerini de kullanıma açmak istiyorsanız uygulamayı 0.99$’a App Store’dan satın alabilirsiniz.

Ayrıca bu uygulamayı kullanarak kaset formatında videolar çekebilir, çektiğiniz videoları sosyal medya uygulamalarında takipçilerinizle paylaşabilir onların ilgi odağı olabilirsiniz. Bu tür videolar takipçilerinize eski zamanlardaki video kayıtlarını hatırlatacağından VHS’yi kullanarak çektiğiniz video ilgi görebilir. Kaset formatında video çekmek için ise uygulama ana ekranındaki simgelerden VHS’yi seçin.

Fotoğrafınızın üzerine yapıştırma ve yazı eklemek için de Instabit’i kullanabilirsiniz. Bu uygulamayı kullanarak fotoğrafınıza Glitch efektiyle beraber daha ayrı bir hava katmak için de fotoğrafınızın üzerine doku ekleyebilirsiniz. Doku eklemek için de uygulama ana ekranındaki simgelerden Dokular’a tıklayın.

Güncel teknoloji haberleri ve ipuçlarından anında haberdar olmak için Facebook sayfamızı beğenebilir, akıllı telefon ve uygulamalar hakkında yaşadığınız sorunları sitemizde bulunan Soru – Cevap bölümünden bize iletebilirsiniz. Sağlıcakla kalın!

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz