iOS 12’de Ekranın Açık Kalma Süresi Nasıl Ayarlanır?

0
706

iOS 12 sürümü şu an Beta sürümünde olmasına rağmen dışarıya sızdırılan iOS 12 özellikleri iPhone kullanıcıları için oldukça kullanışlı gözüküyor. Kullanışlı gözüken yeni sürümün özelliklerinden birisi; ekranın açık kalma süresini ayarlama.

Ekranın açık kalma süresini App Store’daki üçüncü parti uygulamalar yardımıyla yönetebilirsiniz. Ancak bu, cihazınız için ne kadar sağlıklı olur bilinmez. iOS, yakında iPhone’lara getireceği iOS 12 sürümünde kullanıcılarına, ekranın açık kalma süresini yönetme imkanı sağlıyor. Bu özellik, özellikle de çocuğu iOS cihaz kullanan ebeveynlerin ve akıllı telefon bağımlılarının işine çok yarayacak.

iOS 12’de Ekranın Açık Kalma Süresini Ayarlama

Telefonda çok vakit geçirmekten gözleri ağrıyanlar, sınav zamanı telefon ile uğraşmaktan ders çalışmaya adapte olamayanlar ve bunun gibi, iPhone’larına çok bağlı olan akıllı telefon kullanıcıları için Ekran Süresi özelliği ilaç gibi gelecek.

iOS 12’ye güncellenmiş iPhone’unuzda Ayarlar’a girin ve Ayarlar listesine yeni gelen seçenek Ekran Süresi’ne tıklayın. Ekran Saatini Aç’a dokunarak Ekran Süresi özelliğini etkinleştirin. Bu özelliği Ayarlar’dan kontrol edebilir, telefonda ne kadar süreyi hangi uygulamada geçirdiğinize de göz atabilirsiniz.

iOS’un getireceği bu özelliği devamlı olarak kullanırsanız akıllı telefon bağımlılığınızı yenebilmek için büyük bir adım atmış olursunuz. Telefon kullanma sürenizi bilinçli kullanmanızı sağlayacak Ekran Süresi özelliğini istediğiniz zaman etkinleştirebilir istediğiniz zaman devre dışı bırakabilirsiniz.

Teknoloji haberleri ve ipuçlarından anında haberdar olmak istiyorsanız Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz. Sağlıcakla kalın!

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz