iOS 11’e Sahip iPhone, Güç Düğmesi Bozulduğunda Nasıl Kapatılır?

0
460

iPhone’ların zaman zaman kapatılması gerekiyor. Peki güç düğmesi bozuk ise iOS 11’e sahip iPhone’u nasıl kapatacaksınız?

Android cihazlara kıyasla zorunluluk daha az olmasına rağmen iPhone’ların zaman zaman kapatılması gerekiyor. Ara sıra ortaya çıkan hatalara (bug) sahip bir uygulamanın düzeltilmesine yardımcı olmak, sıcak bir günde cihazın aşırı ısınmasını önlemek veya pil ömründen tasarruf etmek amacıyla olsun herhangi bir cihazın güç düğmesi vazgeçilmez bir araçtır. Peki bu düğme bozulduğunda ne yapacaksınız?

Bozuk bir güç düğmesine sahipseniz, AssistiveTouch sayesinde ekranınızı kilitleyebilir ve cihazı uyku moduna geçirebilirsiniz. Ara sıra ortaya çıkan hatalara (bug) sahip bir uygulamanın düzeltilmesi için bile iPhone’unuzu yeniden başlatabilirsiniz. Ayrıca tamamen kapatabilirsiniz. Ancak biraz uğraştırıcı olduğunu söyleyebiliriz. AsssistiveTouch menüsünde Aygıt’a gidin ve ardından “kapat” kaydırıcısını getirmek için Ekranı Kilitle simgesine basılı tutun.

Ancak AssistiveTouch’u kullanmak için başka bir nedeniniz yoksa ne olacak? Neyse ki, iOS 11 nihayet bu sorunu gidermek için basit bir çözüm sunuyor. Şu an yükleyebileceğiniz yeni işletim sisteminde, istediğiniz zaman cihazınızı kapatmanıza izin verecek bir “Sistemi Kapat” anahtarı var.

Ekran üzerinde bir kapatma gerçekleştirmek için, Ayarlar -> Genel bölümüne girin ve aşağıya inip mavi renkle vurgulanan “Sistemi Kapat” anahtarına dokunun. Son olarak, iPhone’unuzu kapatmak için “kapat” çubuğunu kaydırın.

Cihazınız kapandığında iPad, iPhone veya iPod touch cihazınızı tekrar açmak için USB kablosunu prize veya bilgisayara takmanız yeterli.

Cihazınızın güç düğmesi bozuk mu?

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz