iOS 11’de Otomatik Parlaklık Nasıl Kapatılır?

1
482

iPhone’un otomatik parlaklık ayarını zaman zaman kapattığınız durumlar olmuştur. Eskiden bunun için yapmanız gereken tek şey “Ekran ve Parlaklık” ayarlarından Otomatik Parlaklık seçeneğini kapalı durumuna getiriyordunuz. Ancak bu ayar iOS 11’de farklı bir yerde bulunuyor.

Aşağıdaki ekran görüntüsünde görebileceğiniz gibi, daha önce “Ekran ve Parlaklık” ayarlarından bulunan Otomatik Parlaklık seçeneği iOS 11’de aynı yerde mevcut değil. Peki nereye gitti?

Apple bu seçeneği Erişilebilirlik içerisine yerleştirdi. Ulaşmak için Ayarlar uygulamasına girip “Genel -> Erişilebilirlik -> Ekran Kolaylıkları” yolunu izlediğinizde “Otomatik Parlaklık”  seçeneğini göreceksiniz.

Sizce Apple, otomatik parlaklığı devre dışı bırakmayı neden zorlaştırdı veya neden yerini değiştirdi? “Otomatik parlaklığı kapatmak pil ömrünü etkileyebilir” açıklamasını göz önünde bulundurduğumda Apple, iPhone’lardaki pil ömründen şikayetçi olan kişilerin sayısını azaltmaya çalışıyor olabilir mi? Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.

1 YORUM

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz