Internet Download Manager’ı Vivaldi’de Kullanın!

0
1428

Internet Download Manager (IDM) programı bilgisayarınızda yüklü olmasına rağmen Vivaldi internet tarayıcısında kullanamıyorsanız, Vivaldi içerisinden etkinleştirmeniz gerekmektedir.Peki nasıl?

Internet Download Manager’ı bilgisayarınıza yükledikten sonra Vivaldi internet tarayıcısını açın ve menüden Araçlar -> Eklentiler yolunu izleyin.

Vivaldi - IDM - 1

Açılan sayfadan IDM Integration Module eklentisini bulup yanındaki “Etkinleştir” seçeneğini işaretleyin.

 

Vivaldi - IDM - 2

Vivaldi’de Eklentiler bölümünde IDM Integration Module eklentisini göremiyorsanız aşağıdaki işlemleri yapınız. Internet Download Manager’ı açın ve menüden “İndirmeler -> Seçenekler” yolunu izleyin.

IDM Vivaldi Ayar - 1

Açılan yapılandırma penceresinde gördüğünüz gibi Vivaldi yer almayacaktır. Tarayıcı listesine Vivaldi’yi eklemek için “Tarayıcı ekle…” butonuna tıklayın.

IDM Vivaldi Ayar - 2Açılan küçük pencereden tarayıcınızın yüklü olduğu dizine gidip tarayıcınıza ait “vivaldi.exe” dosyasını seçin.

IDM Vivaldi Ayar - 3

Gördüğünüz gibi tarayıcı listesine Vivaldi’yi başarılı bir şekilde ekledik. Tamam (OK) butonuna tıklayarak onaylayın.IDM Vivaldi Ayar - 4

Bundan sonra yapmanız tek şey, konunun başında yer alan adımları izlemek.

Vivaldi internet tarayıcınızda Internet Download Manager’ı başarılı bir şekilde etkinleştirebildiniz mi? Bizimle deneyimlerinizi paylaşın.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz