Instagram’da Grup Video Görüşmesi Nasıl Yapılır?

2
104

Instagram’ın videolu görüşme özelliği ile Direkt Mesaj üzerinden görüşebilirsiniz. Görüşmenize dört kişi daha ekleyerek konferans görüşmesi yapabilirsiniz.

Instagram’da Grup Video Görüşmesi Nasıl Yapılır?

Instagram’da grup video görüşmesini yapmak için uygulamayı son sürüme güncellemiş olmanız gerekiyor. Uygulamanın güncel olup olmadığını Google Play Store veya App Store’a giderek kontrol edebilirsiniz.

Uygulamanız son sürüme güncelse uygulamaya girin ve uygulama ana ekranının sağ üst köşesindeki Direkt Mesaj butonuna tıklayın. Videolu görüşme yapacağınız arkadaşlarınızla bir grup oluşturunuz. Grup oluşturmak için ise Direkt Mesaj ekranının sağ üstündeki + butonuna tıklayın ve grubu oluşturmak istediğiniz kişileri seçin.

Grubu oluşturduktan sonra Direkt Mesaj’da yer alan grubunuza girin ve sohbet ekranının sağ üstündeki videolu görüşme butonuna tıklayarak aramayı başlatın. Gruptaki kullanıcılar aramayı kabul ettiğinde videolu görüşme başlayacaktır.

Instagram’da yaptığınız videolu görüşmede görüntünüzü ve sesini kapatabilir, istediğiniz zaman konuşmadan ayrılabilirsiniz. Oluşturduğunuz Instagram grubunu istediğiniz gibi dağıtabilir, gruba kişi ekleyebilir ve gruptan kişi çıkartabilirsiniz. Ancak dört kullanıcıdan fazla gruplarda grup videolu görüşme yapamazsınız.

Grup videolu görüşmede sizin ve diğer kullanıcıların internet bağlantısının gücüne göre görüşmenin kalitesi değişir. Videolu görüşme esnasında telefonunuzun arka planında mobil veri veya Wi-Fi ile çalışan uygulamanın çalışmadığına emin olun.

Güncel teknoloji haberleri ve ipuçlarından anında haberdar olmak için Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz. Sağlıcakla kalın!

2 YORUM

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz