Instagram’da Bir Gönderiyi Hikaye Olarak Paylaşın

0
279

Instagram son zamanlarda mobil uygulamasına getirdiği güncellemelerle kullanıcılarının daha fazla seçenekli, kendilerini daha iyi ifade edebilecekleri bir uygulamada yer almasını sağlıyor.

1 milyarı aşkın kullanıcıya sahip uygulamada aktif bir kullanıcı rolünde olmak istiyorsanız mutlaka uygulamanın tüm inceliklerini bilmeniz ve bu incelikleri doğru bir şekilde kullanmanız gerekir. Bu yazımızda da uygulamanın Hikayeler özelliğine getirilen güncellemeden bahsedeceğiz.

Instagram Hikayenizde Bir Gönderiyi Hikaye Olarak Paylaşın

Uygulamada yapılan güncellemeyle Hikayeler özelliğinde, herhangi bir kullanıcının paylaştığı ya da sizin paylaştığınız gönderiyi paylaşabilirsiniz. Bunu yapabilmek için uygulamayı ilk olarak son sürüme güncellemeniz gerekmektedir.

Uygulamanız eğer bu güncellemeyi almışsa hikayenizde paylaşmak istediğiniz gönderiyi açın. Daha sonra gönderinin altındaki Beğen, Yorum Yap, Gönder butonlarından Gönder’e dokunun. Bu özellik sayesinde istediğiniz gönderiyi arkadaşlarınıza Direkt Mesaj yolu ile gönderebilir veya gönderiyi Instagram hikayenizde paylaşabilirsiniz. Gönder butonuna tıkladığınızda açılan, takip ettiğiniz kullanıcıların bulunduğu listenin en üstünde yer alan Gönderiyi Hikayene Ekle seçeneğini seçin.

Gönderiyi hikayenizde paylaşmaya bir adım kala hikayenizde paylaşacağınız gönderiye yazı, emoji, konum ve saat gibi eklemeler yapabilirsiniz. Hikayenizde paylaşacağınız gönderinin altında gönderinin hangi hesaba ait olduğu yazmaktadır. Bu kullanıcı adını gönderi altından kaldırmanız mümkün değildir. Ancak hikayelerde yer alan fırça veya kalemi kullanarak kullanıcı adını gönderinin altından kaldırabilirsiniz.

Instagram’da keşfet bölümünde, zaman akışında, takip ettiğiniz kişilerin profillerinde bulunan tüm gönderileri hikayenizde paylaşabilirsiniz.

Güncel teknoloji haberleri ve ipuçlarından anında haberdar olmak için bizi Facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Sağlıcakla kalın!

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz