Instagram’da Arşivlenmiş Hikayeler Nasıl Silinir?

0
7524

Instagram’a çok yakın bir süre önce arşivleme özelliği gelmişti. Bu özellik, hikayeler ve gönderiler silinse de isteğinize bağlı olarak arşivlenmesini istediğiniz gönderi ve hikayenin saklanmasını sağlıyor.

Instagram’da arşivlediğiniz hikayeleri öne çıkan hikaye olarak profilinize ekleyebilir, fotoğraf galerinize kaydedebilirsiniz. Bunun dışında arşivlenmiş hikayeleri hesabınızdan tamamen silebilirsiniz.

Instagram’da Arşivlenmiş Hikayeler Nasıl Silinir?

Arşivlenmiş hikayeleri silmek için Instagram uygulamasına ve hesabınıza giriş yapın. Ekranın sağ alt tarafında bulunan profil butonuna dokunarak profilinize ilerleyin. Profil ekranının sağ üst köşesindeki sağa doğru kıvrılmış ok işaretine tıklayın. Buradan arşivlenmiş hikayelerinize ve gönderilerinize ulaşabilirsiniz.

Burada yer alan arşivlenmiş hikayelerinizden hangisini silmek istiyorsanız üzerine tıklayın.

Hikaye tam ekranda açılınca ekranın sağ alt köşesine yerleştirilmiş yan yana bulunan üç noktaya tıklayın. Son olarak Sil butonuna dokunun.

Arşivlenmiş hikayeler ve gönderiler hangi telefondan hesabınıza girerseniz girin, hesabınızın içinde yer alır. Bir hikayenin arşivlenmesini kapatmak için ise Arşivler ekranının sağ üst köşesindeki noktalara tıklayın. Çıkan küçük pencereden Ayarlar’a dokunun ve Arşive Kaydet seçeneğini devre dışı bırakmak için butona tıklayın.

Arşivlenmiş hikayeyi hesabınızdan tamamen silmeden önce hikayeyi fotoğraf galerinize kaydetmek istiyorsanız fotoğraf galerinize kaydetmek istediğiniz hikayeyi Arşivlenmiş Hikayeler bölümünden bulun ve üzerine tıklayın. Ekranın sağ alt tarafında hikayeyi kaç kişinin gördüğü yazan butona tıklayın. Hikayeyi galeriye kaydetmek için ise sağ üstte bulunan İndir butonuna basın.

Güncel teknoloji haberleri ve ipuçlarından anında haberdar olmak için Facebook sayfamızı beğenebilirsiniz. Sağlıcakla kalın!

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz