Instagram TV’de Yayınlanan Videolar Nasıl İndirilir?

0
1308

Instagram getirdiği yepyeni bir özellik ile kullanıcılarını şaşırttı. Kendi kanallarını oluşturup kanallarında video yayınlayabilme özelliğini kullanıcılarına tanımlayan uygulamanın bu özelliği, kullanıcılar tarafından kısa sürede benimsendi.

IG TV, kullanıcılarına kendi videolarını yayınlanmasını sağlayan Instagram özelliğidir. Kullanıcılar kendi kanallarını oluşturup videolar yayınlayabilir, kanal oluşturan diğer kullanıcıların videolarını izleyebilir ve onların kanallarını takip edebilir.

Uygulamaya bu özelliğin gelmesiyle meraklı meraksız tüm kullanıcılar Instagram TV’de bir kanal oluşturup video oluşturmaya ve yayınlanan videoları izlemeye başladı. Bu özelliğin etkileyici şekilde Instagram’da yer alması, haliyle yeni medya döneminde olduğumuz için, “IG TV, YouTube kadar büyüyebilecek mi?” sorularını akıllara getiriyor.

Instagram TV’de Yayınlanan Videolar Nasıl İndirilir?

Instagram TV’de video izleyebildiğiniz gibi bu videoları bilgisayarınıza veya akıllı telefonlarınıza indirebilirsiniz.

IG TV’deki videoları indirmek için akıllı telefonunuzdan Instagram uygulamasına giriş yapın. Uygulamaya yeni gelen özellikle, uygulamanın ana ekranının sağ üst köşesine (Direkt Mesaj butonun sol tarafı) yerleştirilmiş televizyon simgesine tıklayın. IG TV ana ekranında arkadaşlarınızın kendi kanallarında paylaştığı videoları görebilirsiniz. Daha sonra indirmek istediğiniz IG TV videosunu bulun ve videonun alt tarafında yer alan Beğen, Yorum Yap, Paylaş butonlarının yanında bulunan üç noktaya tıklayın. Bu üç nokta butonu, Daha Fazla seçeneğidir. Daha Fazla’ya dokunun. Açılacak pencerede Gizle, Şikayet Et, Linki Kopyala seçenekleri bulunmaktadır. Linki Kopyala’ya tıklayın.

IG TV’de indirmek istediğiniz videonun linkini kopyaladıktan sonra IG TV Video İndirici‘ye gidin. Bu sitede Instagram TV’deki videoları indirme işlemini yapabilmeniz için ilk olarak sitenin ana sayfasında bulunan kutucuğa linki yapıştırmanız gerekmektedir. Linki yapıştırın ve linki yapıştırdıktan sonra Arama butonuna dokunun. Son olarak, arama işlemi tamamlandıktan sonra site ana ekranında çıkan İndir butonuna tıklayın.

Teknoloji haberleri ve çeşitli ipuçlarından anında haberdar olmak istiyorsanız Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz. Sağlıcakla kalın!

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz